سیستم تهویه مطبوع چیست و اجزای آن کدام است ؟

این مدل شباهت بسیاری از نظر ظاهری با مدل سقفی توکار دارد و درون سقف کاذب جای می گیرد. مدل کانالی ظرفیت هوادهی بالاتری نیز دارند و در مواقع نیاز به ظرفیت های بالاتر به جای فن کویل سقفی توکار از فن کویل کانالی استفاده میشوند.

فن المانی چیلر

استقلال کامل سیستم مطبوع در مقایسه با سیستم های مرکزی بالاتر بودن راندمان گرمایشی در مقایسه با رادیاتور و گرمایش از کف تقلیل حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم اسپلیت و همچنین کاهش حجم لوله کشی آب گرم در مقایسه با رادیاتور، گرمایش از کف، چیلر و مینی چیلر .

چیلر موتورخانه

مبرد متراکم از طریق یک لوله مسی (خط نارنجی) به کندانسور منتقل می شود. چیلر یک دستگاه است که به وسیله سیکل ترمودینامیکی گرمای جریانی به نام مبرد را از طریق یک مبدل حرارتی دفع کرده و با به گردش در آوردن آن در داخل مبدل حرارتی دیگری آب سرد تولید می کند.

باشد. بدین ترتیب که کمپرسور تراکمی گاز یا سیال برودتی را متراکم کرده و آن را با فشار و دمای بالا به واحد کندانسور (Condenser) ارسال می نماید.

در سیستم مینی چیلر درصورت خرابی کمپرسور یک واحد مسکونی از کل ساختمان دچار مشکل می شود. مبنای انتخاب فن کویلها بارهای اوج سرمایی اتاق است (بارمحسوس و بار کل).

همچنین در کل با توجه به هزینه سرمایه گذاری اولیه و سپس نگهداری، هزینه های مربوط به چیلر جذبی بسیار بیشتر است. This c᠎onte᠎nt was gener᠎ated  with G SA Content Gener᠎at or DEMO.

این آگهی مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و در دسته بندی (های) تاسیسات (پیمانکاری و تجهیزات)، صنایع حرارتی، پیمانکاری تاسیسات(مکانیکی و الکتریکی)، صنایع برودتی، سیستم تهویه و هواکش صنعتی انتشار یافته است.

چیلر فن کویل

به این گونه که برای خنک کردن کندانسور هیچ گونه نیازی به برج خنک کننده نیست. البته برای حالت گرمایشی، عملکرد این سیستم ضعیفتر از سیستم جی اچ پی است و برای گرمایش خیلی به صرفه نیست.

اما منابع برودت برای عملکرد سرمایشی سیستم های تهویه مطبوع لازم است. این تفاوت ها از نظر ساختار ، مصرف آب ، عملکرد و نگهداری هستند که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

این لوله ها توسط تعدادی از ورق های نازک فلزی در محور عمودی احاطه شدهاند. این چیلر خانگی در مکان مختلفی همچون سرویس بهداشتی، آشپزخانه و مطبخ، فضای آسانسور و راه پله کاربرد دارد و مهندسان در ابتدای طرح نقشه، جایگاه این دستگاه معجزه گر را در ساختمان در نظر می گیرند.

فن دمنده چیلر

اگر کندانسور با آب خنک شود به آن چیلر تراکمی آب خنک می گویند که به دستگاه کولینگ تاور (برج خنک کننده) و پمپ نیز نیاز دارد.

چیلر و فن کویل ابارا

توجه نمایید کف مخازن آب داخل موتورخانه باید بر کلکتور مکش بوستر پمپ سوار باشد، یعنی ارتفاعش حداقل 20 سانتی متر از روی لوله مکش بالاتر باشد.

به طور معمول، چیلرهایی تا ظرفیت نامی 20 تن تبرید را مینی چیلر و با ظرفیت بالاتر را چیلر مینامند.

فن کویل مینی چیلر

مینی چیلر یا به عبارتی چیلر آپارتمانی در واقع چیلرهای هوایی کوچک و کم صدایی می باشند که از ظرفیت کمتر از 20 تن تبرید برخوردار بوده و قابل استفاده در آپارتمان، ویلا و ساختمان هایی است که قصد دارند سرمایش و گرمایش جداگانه و مستقل داشته باشند و دیگر نیازی نباشد مشکلات موتورخانه مرکزی را تحمل نمایند.

همان طور که از نامش پیداست، چیلری کوچک با ظرفیت محدود (معمولاً کمتر از ۱۰ تن تبرید) میباشد. کوچکتر شدن کانال های توزیع هوا نسبت به سیستم کولر آبی به دلیل کیفیت مطلوب تر هوای تولید شده و حجم هوای کمتر .

فن کندانسور چیلر

کوچکتر شدن داکت تأسیسات در ساختمان، استفاده از کانال کشی افقی زیر سقف در مقایسه با کولر آبی. قیمت تمام شده سیستم داکت اسپلیت با کویل آب گرم تقریباً یک دوم هزینه تمام شده سیستم های چیلر و مینی چیلر میباشد .

موتور فن چیلر

پس از اینکه آب گرم و سرد توسط دیگ ها و چیلر ها تولید شدند؛ باید از طریق لولهها به محیط انتقال داده شوند که توسط تجهیزاتی از جمله شوفاژ، رادیاتور، فن کویل و …

قیمت فن چیلر

فروش ویژه فن کویل های کول ویو -CoolWave مونتاژ ایران دارای کیفیتی متمایز و همراه با گارانتی تعویض و 5 سال خدمات پس از فروش.

چیلر و فن کویل چیست

پس با این تفاسیر شما می توانید برای خرید این محصول با کیفیت به سایت رودیکا مراجعه کنید و راهنمایی های لازم برای خرید این محصول را دریافت کنید.

خرید چیلر فن کویل

حذف متغیرهای دما و فشار، توسعه و بهینه سازی فرآیند را ساده می کند و محصول با بالاترین کیفیت را تضمین می کند.

چیلر فن کویل دیواری

کندانسور هوا خنک از لوله های فین دار (شبیه رادیاتور) تشکیل می شود که فن هوا را از میان آن دمیده و آن را خنک می کند.

چیلر فن کویل چیست

کندانسور مجموعه ای از لوله های مسی است که بالای آن تعدادی فن قرار گرفته که این فن ها حجم زیادی از هوا را دائما از سطح کندانسور عبور می دهند تا درجه حرارت مبرد افت کند.

عمل فیلتر نمودن هوا معمولا قبل از کویل ها انجام می شود تا علاوه بر ایجاد هوای پاک از تجمع ذرات معلق و رسوب روی کویل ها جلوگیری شود.

توصیه می شود برای جلوگیری از صرف وقت و هزینه های اضافی اگر دستگاه فن کویل ایران رادیاتور شما کم کار است تنها یک بار قبل از شروع فصل گرما و اگر پرکار است و هم جهت سرمایش و گرمایش از آن استفاده می شود حتما دو بار در سال سرویس شود.

در این متن آموزشی قصد داریم تا به طور دقیق به پرسش فن کویل چیست پاسخ دهیم و اینکه چگونه و به چه شکل این سیستم باعث سرمایش و گرمایش هوا می شود را بررسی نماییم.

در این متن قصد داریم که مقایسه چیلر هوا خنک و آب خنک را انجام دهیم و تفاوت های مهم آنها را نسبت به هم بررسی کنیم.

در متن بالا با مینی چیلر میدیا و کاربرد آن آشنا شدید و همچنین ویژگی های آن را به صورت خلاصه گفتیم.

برای آشنایی بیشتر با طرز کار و شناخت اجزا و مزایای این سیستم، متن مینی چیلر چیست ؟ به طور معمول از هر شرکت یا فروشگاهی که سیستم گرمایشی و سرمایشی خود را خریداری کرده­ باشید، نصابی را برای نصب دستگاه می ­فرستند تا راه اندازی آن به نحو احسنت انجام گیرد.

کندانسور تبخیری مقدار مصرف آب، شبکه لوله کشی و توان پمپاژ را نسبت به کندانسور آبی به همراه برج خنک کننده کاهش داده و از سوی دیگر سطح تبادل حرارت کوئل آن نیز نسبت به کندانسور هوایی کمتر است و نسبت به هر دو کندانسور هوایی و آبی در دمای تقطیر قادر به کار است.

در صورتی که در سیستم مینی چیلر توزیع کنندهی حرارت داخلی از نوع فن کویل بوده و برای هر فضا بطور جداگانهای استفاده میشود.

دستگاه هواساز (Air Handling Unit)، دستگاهی برای فیلتر نمودن ، تنظیم دما ، تنظیم رطوبت ، کنترل سرعت ، جهت و توزیع هوای ورودی به ساختمان ، آپارتمان ، سوله صنعتی و یا هر نوع ساختمان دیگری است.

نوع دیواری با ظاهری منحصر به فرد و زیبا در عین سادگی، کیفیت متفاوتی را داراست و با در نظر گرفتن دکوراسیون داخلی، زینت بخش فضای داخلی ساختمانها شده و موجب افزایش کیفی تهویه مطبوع میگردد.

استعلام با عنوان فن سه فاز کنداسور دستگاه چیلر و با کد هزاره 4991892 در تاریخ سه شنبه، 17 اسفند 1400 در سایت ارتباط گستران هزاره ثبت شده است و مهلت شرکت در آن تا تاریخ 1400/12/18 در نظر گرفته شده است.

چیلر جذبی یک دستگاه خنک کننده است که به عنوان دستگاه های سرمایشی در مکانهایی که اتلاف گرما دارند استفاده می شود.

سیستم هواساز به همراه دستگاه های سرمایشی مانند چیلر ، دستگاه های گرمایشی مانند بویلر و یا دستگاه های سرمایشی گرمایشی مانند GHP , VRF و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین سیستم گرمایشی در معادله (12) فرموله شده است. سرعت، به دلیل اضافه شدن شیر سه راهی الکترونیکی در مسیر آب گرم می توان دبی جریان آب ورودی به کویل را نیز کنترل نمود در این حالت علاوه بر مدیریت بهتر بر حالت گرمایشی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی میگردد .

ترموستات ها به دو صورت الکترونیکی و الکترومکانیکی کار می کنند. یکی از پر کاربردترین نوع مینی چیلر ها تراکمی هوا خنک است.

ساختار چیلر هوا خنک (چیلر تراکمی هوا خنک یا چیلر هوایی) و آب خنک (چیلر تراکمی آب خنک یا چیلر آبی) بسیار شبیه یکدیگر هستند.

در این محاسبه، پارامترهایی از قبیل ارتفاع از سطح دریا، دمای هوای ورودی، دمای هوای خروجی، دمای آب ورودی، دمای آب خروجی، رطوبت نسبی محیط و غیره تاثیرگذار هستند.

مهمترین تفاوت چیلر هوا خنک و آب خنک این است که کندانسور یا با استفاده از آب خنک می شود و یا با هوا.

Minichiler GPLUS8.5ton GSC-V30 از دیگر محصولات برند جی پلاس می باشد. معمولا مینی چیلرها از کندانسورهای هوا خنک بهره می برند.

مینی چیلرها در ظرفیت های مختلف و انواعی از ساده و اینورتر به بازار عرضه می شود. به شکل زیر دقت کنید.

دمای آب سرد شده معمولا بین ۲ تا ۷ درجه سانتی گراد است و در برخی کاربردها (با توجه به نیاز مصرف کننده) می توان با افزودن مواد ضد یخ به آب ، دمای آن را تا زیر صفر (در برخی کاربردها تا ۸۰ درجه زیر صفر) کاهش داد.

مصرف برق در مینی چیلر ها به ظرفیت برودتی ، تعداد فن، سه فاز یا تک فاز بودن و نوع کمپرسور آن ها متفاوت است.

به طور کلی فن کویل ها دارای مزایای زیادی هستند، از همین جهت است که استفاده از آن در داخل ساختمان ها رایج است و در بین کارفرمایان و مهندسان تاسیسات محبوب می باشد، چرا که می تواند طیف زیادی از کاربردها را پوشش دهد.

بطور کلی پوسته ی پایینی این چیلر با چیلر تک اثره کاملا شبیه یکدیگرند اما پوسته ی بالای دو چیلر متفاوت است.

کندانسور آب خنک معمولا از نوع مبدل حرارتی پوسته و لوله است. ظرفیت و بازه نوع ایستاده از 600 تا 20000 CFM است.

برخی از تفاوت های داکت اسپلیت های موجود در بازار : در نمونه های موجود در بازار کنترل بازه حرارتی حالت گرمایش فقط با توجه به دور فن دستگاه قابل کنترل میباشد .

برای مقایسه جامع سیستم فن کویل و مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت از یک مثال کمک گرفته و در قالب این مثال اختلاف قیمت آنها را بررسی می کنیم.

میزان مصرف برق داکت اسپلیت ؟ مصرف برق نیز در آن به مراتب کمتر می باشد. اگر کندانسور با استفاده از فن دمنده هوا ، خنک شود به آن چیلر تراکمی هوا خنک گفته می شود که به برج خنک کننده و پمپ نیازی ندارد.

به این مفهوم که آب در چیلر سرد و در بویلر گرم شده و با پمپ به کویل های (لوله های مسی فین دار) هواساز پمپاژ می شود.

این فن کوئل ها کامل ترین نوع فن کوئل ها می باشند که دارای ریموت کنترل، ترموستات و پمپ درین هستند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت فن سه فاز چیلر.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.