سومین مجمع عمومی حزب جمهوری خواه برگزار می شود

[ad_1]

دبیرکل حزب جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه این حزب در اکثر استان های کشور دفاتری ایجاد کرده است، گفت: ماه آینده سومین مجمع عمومی این حزب برگزار می شود.

رسول منتجب نیا در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در دنیای امروز حزب یکی از ارکان اساسی جامعه است و در سنت کشورهای دموکراتیک به دولت سایه معروف است، اظهار کرد: این حزب یکی از ارکان اساسی جامعه است. وظیفه اصلی احزاب جذب و تربیت کادر سیاسی و نظارت بر عملکرد دولت ها و نیز تهیه و تدوین برنامه مدیریت بهینه کشور است.

وی در ادامه با انتقاد از عدم درک احزاب از ضرورت و ایفای نقش احزاب تصریح کرد: حزب جمهوری اسلامی ایران بیش از دو سال پیش اولین مجمع عمومی خود را برگزار کرد و ماه آینده مجمع سوم را برگزار خواهیم کرد. . فعالیت های درون حزبی مانند برگزاری مجمع عمومی، جلسات شورای مرکزی، انتخاب احزاب، تشکیل واحدهای استانی و کابینه ها انجام شده یا در حال انجام است. ما دفاتر حزبی خود را در اکثر ولایات ایجاد کرده ایم.

این فعال سیاسی ادامه داد: دفاتر مختلف احزاب وظایف مختلفی از جمله نظارت بر دستگاه های حاکمیتی دارند، به عنوان مثال دفتر اقتصادی حزب بر برنامه ها و نظام اقتصادی کشور نظارت دارد و تحلیل های خود را به حزب ارائه می کند. اعلامیه یا اخطار توسط طرف لغو می شود. در سایر دفاتر احزاب هم همینطور.

منتجب نیا با بیان اینکه نظارت احزاب با نقد و حمایت همراه است، گفت: علاوه بر نقد، برنامه ها و پیشنهادهایی نیز ارائه می کنیم. عناصر حکومتی نیز باید پذیرای نقد باشند. به هر حال حزب رابط مردم و حکومت است و می تواند مطالبات مردم را به گوش حکومت برساند، افکار عمومی را رهبری کند و در مقابل جامعه پاسخگو باشد.

دبیرکل حزب جمهوری اسلامی ایران همچنین افزود: احزاب ما باید به وظایف خود بازگردند. مردم به احزاب نگاه می کنند، به ستادهای انتخاباتی نگاه می کنند زیرا احزاب در طول سال کاری به مسائل جامعه ندارند و فقط نزدیک به انتخابات عمل می کنند. این روش خود قطعات را ضعیف می کند. احزاب باید در شادی و ناراحتی در کنار مردم باشند. ما در جمهوری خواهان این رویکرد را داریم و تا جایی که می توانیم در صحنه های مختلف با مردم بوده ایم و دیدگاه های خود را به گوش مسئولان رسانده ایم.

وی ادامه داد: در پی حوادث افغانستان و روی کار آمدن طالبان در این کشور، درخواست تظاهرات قانونی کردیم، اما وزارت امور خارجه و کشور موافقت نکردند و به ما اجازه ندادند. در حالی که مسئولان به ویژه در وزارت کشور باید اجازه ورود احزاب را بدهند. بتوانند مطالبات مردم را به صورت منضبط و قانونی برسانند. اگر این اتفاق نیفتد مطالبات مردم خاکستر می شود بنابراین هر دو طرف باید به وظایف خود عمل کنند و مسئولان زمینه ایفای نقش احزاب را فراهم کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.