سند مهندسی فرهنگی فارس در حال اجراست

[ad_1]

ایسنا/ فارس استاندار فارس با اشاره به اهمیت سند توسعه فرهنگی از اجرای بند استانی سند مهندسی فرهنگی فارس خبر داد.

محمدهادی ایمانیه با بیان اینکه کشورمان از سندی به عنوان سند توسعه فرهنگی مصوب شورای انقلاب اسلامی استفاده می کند که به تایید رهبر معظم انقلاب رسیده است، گفت: حوزه فرهنگ در حال توسعه است و در مرحله اجراست. و تاکنون جلساتی برای بررسی نحوه اجرای این سند برگزار شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از استان فارس، ایمانیه در نشست مشترک استانداران و ائمه جماعات استان فارس گفت: نحوه اجرای این سند در شهرهای مختلف استان فارس نیز برای ما بسیار مهم است. بنابراین لازم است ائمه محترم جماعات ماهانه جلسات شورای فرهنگ عمومی را به ریاست خود برگزار کنند و فرمانداران نیز به عنوان معاون در این جلسات حضور یابند.

استاندار فارس ادامه داد: این جلسات باید با یک جلسه مشخص و با هدف مشخص که اجرای سند مهندسی فرهنگی در شهرستان ها است برگزار شود.

وی گفت: از آنجایی که استان فارس یکی از استان های فرهنگی کشور است و سومین حرم اهل بیت(ع) نیز در این استان واقع شده است. ما می توانیم در خط مقدم این حرکت عظیم و جاری باشیم که بارها رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کرده اند.

استاندار فارس افزود: در نظر داریم ابتدا آماری از آمار ازدواج و طلاق در شهرهای مختلف برای اجرای این سند و به تبع آن اجرای طرح خانواده متعالی در استان داشته باشیم.

وی گفت: باید بین شهرستان ها رقابت وجود داشته باشد و ائمه جمعه محترم باید در تبیین این سند کمک کنند و فرمانداران باید در راستای تحقق اهداف این سند گام بردارند و هر شهری که کمترین آمار طلاق و بیشترین ازدواج را داشته باشد نشان از موفقیت این شهرستان است. برای ما بسیار مهم است

استاندار فارس افزود: کاهش آمار طلاق و افزایش آمار ازدواج نیاز به ریشه یابی، تدابیر و زیرساخت ها دارد و این اقدامات در شورای فرهنگ عمومی استان مطرح می شود.

وی با اشاره به مصادف شدن نیمه شعبان با ایام نوروز گفت: نیمه شعبان را جدی بگیریم و آن را جشن بگیریم. از فرمانداران می خواهیم سعی کنند نیمه شعبان را در شهرستان ها به یاد ماندنی برگزار کنند و جلساتی را برگزار کنند تا این مناسبت به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

ایمانیه گفت: برای کوری چشم دشمنان و شادی روح امام خمینی (ره) و شهدایی که جان خود را فدای ارزش‌های دینی کردند، باید برای برگزاری باشکوه‌تر نیمه شعبان در شهرهای مختلف اقدام کنیم. استان

استاندار فارس گفت: یکی از اقدامات برای ایجاد اشتغال در روستاها توجه به موضوع کشت گلخانه ای است که سرمایه گذاران در شهرهای مختلف باید تشویق شوند که از کشت به کشت گلخانه ای روی بیاورند.

استاندار فارس گفت: کشت گلخانه ای از نظر مصرف آب و تولید محصولات کشاورزی، صد برابر ارزش افزوده بیشتری نسبت به سایر محصولات دارد و مصرف آب را کاهش می دهد.

وی گفت: ترویج کشت گلخانه ای در استانی که با خشکسالی و کم آبی مواجه است اقدامی عاقلانه است که هم به نفع کشاورز برای کسب درآمد بیشتر و هم به نفع منابع آبی استان و کاهش مصرف آب است.

استاندار فارس تصریح کرد: 14 هزار هکتار باید در استان گلخانه ایجاد شود که معتقدم این 14 هزار هکتار در تمام 36 شهرستان توزیع می شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه گفت: شرایط را برای ساخت مسکن بیشتر و بهتر در روستاها نسبت به شهرها فراهم خواهیم کرد.

استاندار فارس افزود: در اجرای طرح ملی جهش مسکن نباید تنها به شهر توجه کرد، بلکه روستاها نیز باید از مزایای این طرح بهره مند شوند و روستاییان بیش از شهرنشینان در این طرح مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: مسائل را نمی توان با جهت گیری حل کرد، باید برای رفع مشکلات شهرها اقدامات اساسی تری اندیشیده شود. در صورت رفع مشکلات اشتغال و مسکن در روستا بی شک شاهد کاهش مهاجرت روستاییان به شهر و ماندگاری مردم در این مناطق خواهیم بود.

استاندار فارس موضوع امنیت شهرها را نیز مهم دانست و گفت: فرمانداران باید مسائل امنیتی و مسائل مربوط به سرقت در شهرها را جدی بگیرند زیرا یکی از اولویت های اول کشور ما حفظ امنیت مردم است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.