سرمایه گذاری 200 هزار میلیارد تومانی مس در رفسنجان

[ad_1]

ایسنا/ کرمان مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در دیدار نوروزی با نماینده مردم رفسنجان و انار و امام جمعه رفسنجان از سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی شرکت مس در شهرستان رفسنجان خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با حجت الاسلام والمسلمین اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان و حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفسنجان دیدار و گفتگو کرد. حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی.

دکتر. جلالی نماینده مجلس و حجت الاسلام عسکری امام جمعه ضمن قدردانی از دستاوردهای شرکت ملی صنایع مس ایران در توسعه صنعت کشور، بر لزوم ایجاد بسترهای لازم برای رشد اقتصادی و اشتغالزایی در رفسنجان توسط این شرکت تاکید کردند.

مدیرعامل شرکت مس در این جلسه با تبریک فرا رسیدن سال نو، اظهار داشت: بخش مهمی از ذخایر مس کشور در شهرستان رفسنجان قرار دارد و این شهرستان از اهمیت بالایی برای صنعت مس کشور برخوردار است.

رستمی با اشاره به اینکه توانمندی ها و پتانسیل های قابل توجه رفسنجان نیاز به سرمایه گذاری در این شهرستان را دوچندان می کند، ادامه داد: یکی از نقاط قوت این شهرستان نیروی کار جوان و تحصیلکرده آن است و وجود بیکاری در این شهرستان از نظر شرکت مس قابل قبول است. توانایی ها.” این نیست.

وی اعلام کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران 200 هزار میلیارد تومان در شهرستان رفسنجان سرمایه گذاری می کند تا انشاالله بیکاری در رفسنجان ریشه کن شود.

مس می تواند 50 هزار شغل ایجاد کند/ تولید 2 میلیون تن کنسانتره در رفسنجان

در این جلسه معاون توسعه و اکتشاف شرکت مس نیز گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران می تواند برای 50 هزار نفر شغل ایجاد کند.

وی ادامه داد: حجم ذخایر زمین شناسی شرکت مس در 15 سال گذشته از کمتر از دو میلیارد تن به 17 میلیارد تن رسیده که از این میزان حدود هشت میلیارد تن قادر به استخراج و تولید کنسانتره مس خواهد بود.

رحمتی با بیان اینکه با توجه به ذخایر جدید امکان تولید بیشتر فراهم می شود، افزود: با شرایط فعلی می توانیم تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان را به دو میلیون تن برسانیم.

مرکز نوآوری شهید ستاری قطب اقتصاد دانش بنیان استان می شود

مدیرعامل شرکت مس در ادامه حضور خود در رفسنجان از مرکز نوآوری و شتاب دهی شهید ستاری رفسنجان بازدید کرد.

در این بازدید با اشاره به نامگذاری سال تحت عنوان «تولید، دانش‌سازان و کارفرمایان» از سوی رهبر معظم انقلاب و قدردانی از چشم‌انداز آینده مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برای راه‌اندازی این مرکز، گفت: باید مورد توجه قرار گیرد بنابراین شرکت مس امسال هم از نظر بودجه و هم از نظر برنامه جایگاه ویژه ای به این مرکز خواهد داد.

رستمی با بیان اینکه شرکت مس یکی از اولین صنایعی است که به سمت تولید دانش مبتنی بر ایجاد مرکز نوآوری و شتاب حرکت کرده و این نشان دهنده رونق این شرکت است، ادامه داد: این مرکز قابلیت تبدیل شدن را دارد. مرکز اقتصاد دانش بنیان استان است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.