سرقت واقعی خریدهای مجازی

[ad_1]

ایسنا/ قم رئیس پلیس فتا استان قم بر توجه و توجه شهروندان به خرید اینترنتی تاکید کرد و گفت: پس از اپیدمی بیماری عروق کرونر قلب و تمامی فرصت هایی که خرید اینترنتی در این زمان ایجاد کرده است، امکان سرقت اطلاعات حساب های بانکی و تخلیه وجود دارد. حساب ها بسیار بزرگتر است.” وجود داشته باشد.

مردم مانند پرندگان در آسمان از بازارها یا سایت های خرید آنلاین در حال حرکت هستند. گاهی گروهی به فروشگاهی می‌آیند و همچنان با دستانشان به کالاها نگاه می‌کنند، انگار می‌خواهند از خودشان حمایت کنند و در نهایت بتوانند با آرامش به زندگی خود بازگردند. گاهی اوقات روی یک سری چیزها زوم می‌کنند و سرشان را به عمق صفحه‌ی گوشی فرو می‌برند، و گاهی اوقات سرشان را بالا می‌گیرند تا لباس‌ها یا آنچه در فروشگاه‌ها غذا محسوب می‌شود را بررسی کنند و در نهایت آن را پیدا کنند.

افرادی هستند که پول ندارند و نمی دانند چگونه پول در بیاورند. آنها حتی مسئول نیستند. اما آنها همچنین می خواهند که مرفه باشند. کسانی که به دلایل مختلف در همان سن و سال به جز دروس کلاغ و روباه مهارتی کسب نکردند. چه با پای پیاده و چه سواره، چوپان دروغگو یا چیزی شبیه آن را به زور یا خودسرانه از ذهن عبور می دادند و در ذهن نگه می داشتند یا می خواندند. کسانی که ممکن است دوست داشته باشند مثل مردم تلویزیون زندگی کنند یا شاید مثل برخی از کارمندانشان، بسیار نرم و کنایه آمیز هستند و چهره ای درخشان دارند که سعی می کنند اموال مردم را به طرق مختلف تصاحب کنند، اما این افراد باید بدانند که ضامن امنیت از مردم مراقبت می کنند .

همین دیروز یکی از مغازه داران توضیح داد که کیف می فروشیم. دیدیم شخصی یکی از کیف ها را در مغازه نگه داشته و باد به سرعت به سمت خیابان اصلی و ماشینش رفت. با همکاری سایر مغازه داران و حتی مشتریان جلوی آقای. او سه چمدان دیگر همراه خود داشت، هرچند که فرار کرد.

خانمی هم توضیح داد که کیفم را روی میز فروشگاه گذاشتم تا آن را روی روسری که قرار است بخرم بگذارم. ناگهان خانمی آمد و در میان جمعیت کیف مرا به سمت خود کشید و گفت که اگر مغازه دار توجه نمی کرد کیف و تمام حقوقم را می گرفتند. کیفم، عینکم، شناسنامه ام و از همه مهمتر کارت ملی ام که بالاخره بعد از سه سال انتظار دریافت کردم.

زن و مردی که با عجله در حال صحبت با 110 بودند نیز گزارش دادند که حسابشان در حالی که مشغول گشت و گذار در مغازه های شهر بودند، ناگهان خالی شد.

اما نکته ای که در این بین باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد سرقت سایبری است. در همان روز چند مرد دستگیر شدند که با بی احتیاطی مردم، حساب‌های افراد را با لینک‌های قلاب‌شده شکار کردند و اکانت‌ها را نفس‌گیر رها کردند که تا حدی پیش رفته بود که جان مردم را خسته کرده بود. مردم امروز، اگرچه گاهی اوقات پول درآوردن بسیار آسان است، اما برخی به سختی می توانند پول در بیاورند.

فرصت های خرید آنلاین از شهروندان می طلبد که دقت و توجه داشته باشند

علی موالی، رئیس پلیس فتا استان قم در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر اهتمام و اهتمام شهروندان به خرید اینترنتی، اظهار کرد: پس از اپیدمی بیماری عروق کرونر قلب و همه فرصت هایی که خرید اینترنتی در این عصر ایجاد کرد، بانکداری اطلاعات بیشتر به سرقت رفته و حساب ها خالی می شوند.

وی افزود: ما به عنوان یک مسلمان نباید «عقل و اطمینان» را که پیامبر گرامی اسلام (ص) ذکر کرده اند فراموش کنیم، به راستی که وظیفه پلیس به عنوان خدمتگزار کشور، اصلاح است. و ما سعی می کنیم 24 ساعت شبانه روز این کار را انجام دهیم، اما شهروندان عزیز نباید «گره زدن با اعتماد» را فراموش کنند.

سرقت واقعی خریدهای مجازی

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: کالاهای تقلبی یکی از تهدیدها و آسیب های کلاهبرداران اینترنتی هنگام خرید اینترنتی است.

سرهنگ موالی توجه به آدرس های اینترنتی را با این عنوان که آدرس وب سایت های فروشگاهی معتبر با HTTPS شروع می شود و تمامی درگاه های پرداخت بانکی با عبارت SHAPARAK.IR ختم می شود تاکید کرد و اظهار داشت: شهروندان در خریدهای زیر 100 هزار تومان نیز از کد استفاده از پویا یا درب استفاده می کنند. درب منزل پرداخت کنید و از پرداخت هر گونه سپرده جداگانه خودداری کنید. همچنین موارد مشکوک را به سایت www.cyberpolice.ir در قسمت اورژانس سایبری اطلاع دهید.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی تا پایان نوروز

در ادامه حبیب الله منصوری متین، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان قم در گفت وگو با خبرنگار ایسنا از قم، با اشاره به نظارت و استقرار پلیس قم در 12 نقطه مرکز خرید برای امنیت مردم، گفت: و یگان امداد، به همراه سایر مسئولان استانی و همچنین افسران افتخاری پلیس در مراکز خرید و در ساعات آموزشی مستقر شدند.

وی خاطرنشان کرد: این مراکز توسط دوربین های مرکز فرماندهی پلیس رصد می شوند. وی به کارکنان یادآور شد که مجهز به دوربین لباس هستند.

منصوری متین گفت: کارکنان با تجهیزات اپتیکی که در اختیار دارند می توانند به صورت همزمان به صورت آنلاین به جستجوی پرونده ها بپردازند.

جانشین فرمانده انتظامی قم با اشاره به طرح ارتقای امنیت اجتماعی تصریح کرد: این طرح برای ایجاد امنیت و آرامش برای شهروندان تا پایان نوروز ادامه دارد تا با متخلفان نظم و امنیت با جدیت و اقتدار برخورد شود.

هدی سادات چاوشی

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.