سرانه تحصیل در کرمان بسیار پایین است

[ad_1]

ایسنا/ کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش ما این است که در استان کرمان حداقل شاخص های آموزشی با میانگین کشوری همخوانی داشته باشد و این برای ما قابل قبول نیست و به عنوان نماینده مردم نمی توانم آموزش و پرورش را قبول کنم. سرانه استان نسبت به نقاط مختلف استان.” کرمان خیلی فرق داره

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در مراسم افتتاحیه ساخت مدرسه 4 کلاسه در روستای کهنوج مادیم افزود: آنچه که نگرانی ما را بیشتر کرده این است که سرانه آموزش و پرورش شهر کرمان کمتر از سرانه آموزش و پرورش است. استان و این وضعیت قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه توسعه محقق نمی شود مگر اینکه انسان از نظر اندیشه، علم و دانش رشد کند، اظهار داشت: توسعه; زیرساخت مادی و فیزیکی ندارد اما کسانی که به علم و دانش بیشتری دسترسی دارند قدرتمندتر و توسعه یافته ترند و دنیا امروز این را ثابت کرده است.

پورابراهیمی به زورگویی و رفتار استکباری برخی از کشورهای جهان اشاره کرد و تصریح کرد: این کشورها در طول تاریخ به علم دست یافته اند و اکنون این دانش ابزاری برای سوء استفاده سایر کشورها شده است، اما البته ما می خواهیم که دانش به دست بیاید. به درستی استفاده شده است.”

وی گفت: امروز کشوری که بیشترین ظرفیت علمی را دارد می تواند با اقتدار عمل کند و امروز اقتدار وابسته به امکانات اقتصادی و امثال آن نیست، بلکه مربوط به توانمندسازی جامعه است.

پورابراهیمی ادامه داد: یکی از نگرانی های دشمن در یک سال گذشته این بوده است که جمهوری اسلامی ایران به دانش عمیق و گسترده ای دست یافته است که سایر کشورها حتی به آن فکر نکرده اند.

وی گفت: دانشمندانی در مدارس کشور تربیت شدند که امروز مایه افتخار جمهوری اسلامی ایران هستند و افراد مستعد بسیاری در مناطق محروم کشور رشد کردند و امروز به کشور خدمت می کنند.

پورابراهیمی احداث مدرسه و ایجاد فضای آموزشی مناسب را از وظایف کارکنان دانست و گفت: دسترسی آسان کودکان، نوجوانان و جوانان به فضای آموزشی وظیفه ماست.

وی افزود: آمادگی داریم با وزیر آموزش و پرورش و نوسازی مدارس که با مجلس هماهنگی کامل دارد جلساتی داشته باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال مصوباتی در صحن مجلس داشتیم که در صورت اجرا می توانستیم عدم تعادل را در این بخش برطرف کنیم.

وی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که حداقل شاخص ها را در استان کرمان متناسب با میانگین کشوری داشته باشیم و این برای ما قابل قبول نیست. من به عنوان نماینده مردم نمی توانم بپذیرم که سرانه اینقدر متفاوت است.

پورابراهیمی گفت: یکی از موضوعاتی که باید دنبال کنید آموزش در فضای مجازی است که به دلیل مشکلات عروق کرونر مجبور به پذیرش آن شدیم، ممکن است دانش آموزان از تحصیل بازمانند که باید با حضور دانش آموزان در مدارس به طور جدی جبران شود. .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مطمئن هستیم در سال آینده مبالغ بسیار خوبی برای آموزش و پرورش خواهیم داشت، در برنامه ششم هم قوی بودیم.

پورابراهیمی با اشاره به ظرفیت بخش خصوصی در حوزه مدرسه سازی گفت: تاکنون ساخت هشت مدرسه به مساحت 28 هزار متر مربع در کرمان در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: سرانه آموزش باید متناسب با جمعیت یا تقاضا تنظیم شود.

پورابراهیمی تاکید کرد: مدیران مناطق یک و دو نیز باید با برنامه ریزی کوتاه مدت در 2 سال آینده برای رفع مشکلات سرانه آموزشی شهر کرمان تلاش کنند.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: این هزینه ها در مقابل سودی که از نظام آموزشی کشور می شود چیزی نیست.

گفتنی است، عملیات اجرایی ساخت کلاس چهارم دبیرستان خیرساز قاسم عبدالهی کرمانی در روستای کهنوج مدیم شهرستان کرمان با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان با حضور دکتر دکتر آغاز شد. آموزش و پرورش کرمان

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.