سایه تهدید چهارشنبه سوری برای میراث فرهنگی

[ad_1]

ایسنا/ یزد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با تاکید بر اینکه حفاظت از میراث فرهنگی برای آیندگان وظیفه همه ماست، تهدید روز چهارشنبه سوریه را مورد اشاره قرار داد و گفت: یکی از دغدغه های سالانه ما در مورد سوریه چهارشنبه است. آسیب ناشی از مواد محترقه است.” به میراث فرهنگی

«احمد آخوندی» در گفت وگو با ایسنا، چهارشنبه سوری را یکی از آیین های بومی مردم دانست و گفت: نیمه شب تا چهارشنبه آخر سال است و سوزاندن و پریدن از روی آتش ویژگی اصلی آن است.

وی گفت: متأسفانه این جشن ایرانی به جای اینکه به شکل اصلی خود با کلوچه و آتش بازی برگزار شود، در طول زمان توسط نسل کنونی برگزار می شود. این یک میراث فرهنگی است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در گذشته شاهد آسیب هایی به میراث فرهنگی چهارشنبه سوری بوده ایم، گفت: گاهی آسیب به دیوارهای بیرونی و حتی تخریب یکی از مواردی است که موجب نگرانی چهارشنبه سوری و از بین رفتن میراث فرهنگی شده است. ” .

آخوندی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی برای برگزاری اصیل چهارشنبه سوری و به عنوان یک رویداد ملی در دستور کار قرار دارد، گفت: از مردم به ویژه جوانان امروزی می خواهیم که در حفظ میراث فرهنگی دقت کنند چرا که این میراث یک هویت است. و فرهنگ و گذشته ما را شامل می شود و ما مسئول حفاظت از آن برای نسل های آینده هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.