سازوکار مجلس برای تامین مسکن تعدادی از رزمندگان

[ad_1]

نمایندگان مجلس به دولت و بانک مرکزی دستور دادند تا تسهیلات لازم را برای دستیابی به هدف قانون در تامین مسکن 50 هزار رزمنده با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه و آزاد شده با حداقل سه ماه اسارت فراهم کنند.

به گزارش ایسنا، در جلسه علنی عصر امروز (دوشنبه) مجلس و در جریان بررسی قسمت هزینه ای قانون بودجه سال 1401، به پیشنهاد احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم، یک بند به تبصره 16 قانون بودجه الحاق شد. بودجه 1401.

بر اساس این مصوبه بند (ح) تبصره 16 قانون بودجه 1400 در سال 1401 لازم الاجرا می شود.

در بند (ح) بودجه 1400 آمده است: «دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظفند بند (الف) ماده (89) قانون برنامه ششم توسعه را مطابق ماده (62) اجرا کنند. قانون الحاق مواد معینی به قانون تنظیمی بخشی از مقررات دولت (2) تامین تسهیلات لازم برای تحقق هدف قانون تامین مسکن 50000 رزمنده با حداقل شش ماه سابقه خدمت در جبهه و آزاد شده با حداقل سه ماه اسارت و پرداخت با ارائه وزارت دفاع و سازمان پشتیبانی نیروهای مسلح تعیین میزان تسهیلات برای هر نفر از جمله جانبازان به پیشنهاد مشترک سازمان ایثارگران وزارت دفاع و پشتیبانی به نیروهای مسلح و برنامه و سازمان بودجه و تصویب هیأت وزیران. یارانه سود تسهیلات مذکور به جای تبصره (۱۴)، بند (ی) تبصره ۱ و بند تکمیلی تبصره ۲ می‌باشد.»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.