سازمان ملل: ما هیچ مدرکی دال بر برنامه تسلیحات بیولوژیکی اوکراین نداریم

[ad_1]

پس از اینکه مسکو جلسه شورای امنیت سازمان ملل را برای بحث در مورد فعالیت های بیولوژیکی ایالات متحده در اوکراین تشکیل داد، سازمان ملل اعلام کرد که هیچ مدرکی دال بر برنامه تسلیحات بیولوژیکی در اوکراین وجود ندارد. واشنگتن و متحدانش می گویند روسیه با انتشار این “ادعای تایید نشده” به دنبال مقدمه چینی برای حملات احتمالی بیولوژیکی یا شیمیایی است.

به گزارش رویترز، شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه برای بررسی درخواست روسیه برای فعالیت بیولوژیکی آمریکا در اوکراین تشکیل جلسه داد.

به گزارش رویترز، شورای امنیت درخواست کرده است که علاوه بر بازرسی های جاری آژانس بین المللی انرژی اتمی در روسیه، بر پایبندی روسیه به «اقدامات مورد نیاز شورای آژانس بین المللی انرژی اتمی» نظارت کند. ادعایی که مسکو آن را رد می کند.

ایزومی ناکامیتسو، نماینده عالی سازمان ملل در امور خلع سلاح، به شورای امنیت گفت که سازمان ملل از برنامه تسلیحات بیولوژیکی در اوکراین که مانند روسیه، ایالات متحده و 180 کشور دیگر به آژانس بین المللی انرژی اتمی پیوستند، بی اطلاع است. .

در همین حال، لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد گفت که نشست شورای امنیت برای بررسی “ادعاهای” روسیه در مورد “فعالیت بیولوژیکی” آمریکا در اوکراین می تواند “بهانه ای” برای آنچه در حال وقوع است باشد.

اگرچه سفیر آمریکا در نشست شورای امنیت هیچ مدرکی مبنی بر تهدید قریب الوقوع ارائه نکرد، اما گفت: «روسیه سابقه اتهامات نادرست علیه سایر کشورها به دلیل نقض آنها را دارد.

واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: شبکه ای از 30 آزمایشگاه بیولوژیکی در اوکراین برای بهبود ویژگی های بیماری های کشنده وجود دارد.

وی هشدار داد که “مواد خطرناک این آزمایشگاه های بیولوژیکی در اوکراین در معرض خطر افتادن به دست تروریست ها هستند.”

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.