رکورد 91 اهدای جدید در سال جاری در خراسان جنوبی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی مدیرکل انفاق و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح «صلح بهاری» با حضور 35 مبلغ بومی و غیر بومی در 45 بقعه متبرکه خراسان جنوبی اجرا می شود، گفت: مراسم تحویل سال نو برگزار می شود. در 29 بقعه متبرکه استان.

حجت الاسلام پرویز بخشی پور امروز سه شنبه 24 اسفند در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: انفاق یک نهاد مذهبی است و مرجع اقتصادی محسوب نمی شود.

به گزارش ایسنا، مدیرکل نذورات و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: اعانه ها زمین زیادی دارد اما این املاک وقف است و کاری نمی توان کرد و تمام کمک هایی که انجام می شود خیریه است و هیچ کدام از کمک ها برای فروش یا فروش نیست. خرید .

وی با بیان اینکه ما فقط برای کمک های خیر و بدون زمان و مکان اختیار داریم، افزود: یکی از وظایف صدقات نظارت و محاسبه کمک ها است.

بخشی پور با اشاره به کارهای فرهنگی امسال گفت: متأسفانه امروز هیچ توجهی به حوزه های علمیه ندارد و فشار زیادی بر آنها وارد است و امسال توانستیم یک میلیارد و 911 میلیون تومان به حوزه های علمیه استان کمک کنیم.

مدیرکل کمک های خیرین و امور خیریه خراسان جنوبی به راه اندازی مراکز وقفات اشاره کرد و افزود: امسال این مراکز در 24 بقعه متبرکه استان ایجاد شده است و در این مراکز تکریم ارباب رجوع و نیاز به کمک های خیرین در هر شهر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.”

وی با توجه به اینکه بقاع متبرکه منبع درآمدی هستند، ادامه داد: امسال با کمک مردم و خیرین توانستیم حدود 5 میلیارد و 695 میلیون تومان در عتبات عالیات استان برای اجرای «مودت» کمک کنیم. طرح”.

بخشی پور با اشاره به برگزاری دوره های سبک زندگی در هفت بقعه متبرکه استان گفت: این دوره ها در بقاع متبرکه بیرجند، قاین، فردوس و نهبندان برای کاهش آسیب های اجتماعی در سال جاری برگزار شد.

مدیرکل انفاق و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: 369 مبلغ بومی و غیر بومی امسال برای اجرای برنامه های تبلیغی و فرهنگی در بقاع متبرکه استان حضور یافتند.

وی درباره میزان هزینه های اجرای نیات وقف در استان گفت: امسال 6 میلیارد و 964 میلیون تومان برای اجرای نیات وقف در استان داشتیم.

بخشی پور با بیان اینکه امسال 91 اهدای جدید در خراسان جنوبی به ثبت رسید، ادامه داد: در این راستا خراسان جنوبی امسال موفق به کسب رتبه برتر کشوری شد و بیشترین کمک های جدید با 20 کمک مربوط به شهرستان بیرجند بوده است. .

وی به کمک های معیشتی اشاره کرد و افزود: 27 بقعه مجری طرح آرامش بهاری در سال 1400 بودند که در آن ایام 789 بسته معیشتی از محل اهداء توزیع شد.

بخشی پور به ضیافت الهی اشاره کرد و گفت: این طرح در ماه مبارک رمضان 1400 در 21 بقعه متبرکه استان انجام شد و برای اجرای این طرح، 2 هزار بسته معیشتی و 29 هزار بسته افطاری و سحری توزیع شد. دستور روز بود.”

مدیرکل کمک ها و امور خیریه خراسان جنوبی درباره طرح «بصیرت عاشورایی» گفت: این طرح با حضور 53 مبلغ در 40 بقعه متبرکه و 176 هزار غذای گرم و 47 هزار آب معدنی و 4 هزار و 463 بسته معیشتی به اجرای این طرح در سال جاری توزیع شد.

وی به بحث طرح «مهر آموزشی» اشاره کرد و افزود: برای اجرای این طرح 620 بسته مطالعاتی از محل نیت کمک های مرتبط به دانش آموزان نیازمند اهدا شد.

بخشی پور در ادامه بیان کرد: در مجموع برای اجرای این پروژه ها اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 931 میلیون تومان هزینه شد.

مدیرکل امور خیریه و کمک های خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال 5055 قرارداد تمدید و تمدید اجاره در استان داشتیم، ادامه داد: امسال 5 هزار و 239 بازدید میدانی از خیرین استان انجام شد.

وی به بحث قرآن آموزی و طرح تربیت حافظان قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این طرح از سال 91 آغاز شد و تاکنون 5000 نفر حافظ کامل یا جزئی شده اند و در حال حاضر بیش از 2000 نفر در این کلاس ها حضور دارند. بحث آموزش حفظ مجازی قرآن در گذشته مختص خواهران بود و این طرح از ابتدای نوروز 1400 برای برادران در حسینیه امام رضا (ع) بیرجند و خواهران در امامزادگان باقریه (ع) انجام می شود. ) در بیرجند.

مدیرکل خیرین و امور خیریه طرح آرامش بهاری گفت: این طرح از 28 اسفندماه 93 آغاز و تا 13 فروردین ادامه دارد و 45 بقعه متبرکه استان با حضور 35 مبلغ بومی میزبان این طرح خواهند بود. .

وی بیان کرد: برای اجرای این طرح 162 سوئیت بقاع متبرکه و 525 امامزاده در سطح استان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستند و برپایی خیمه های فرهنگی و مسابقات فرهنگی در 27 بقعه نیز در دستور کار قرار دارد.

بخشی پور با اشاره به اینکه مراسم تحویل سال 1401 در 29 بقعه متبرکه استان برگزار می شود، گفت: بازارچه های شمیم ​​خدمت در بقاع شاخص استان برای ارائه اجناس استان برپا می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.