رویکرد گام به گام روسیه برای حل و فصل اختلافات بین دمشق و کردهای سوریه

[ad_1]

منابع خبری اعلام کردند روسیه به تلاش های خود برای پر کردن شکاف بین دولت سوریه از یک سو و نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) و نیروهای وابسته به آن از سوی دیگر و حل و فصل اختلافات بر سر سرنوشت شمال شرق سوریه ادامه می دهد.

به گزارش ایسنا، روزنامه العربی الجدید نوشت: دولت روسیه در تلاش است تا به تدریج اختلافات و شکاف ها بین دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه و نیروهای سوریه دموکراتیک بر سر سرنوشت مناطق شمال شرق این کشور را کاهش دهد.

مناطق شمال شرق سوریه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه تحت حمایت آمریکا است.

منابع آگاه حاضر در شمال شرق سوریه یا منطقه شرق فرات فاش کردند که هیئتی از نیروهای فتنه گر به زودی به مسکو، پایتخت روسیه می روند تا با مقامات وزارت امور خارجه روسیه درباره مذاکرات دولت سوریه و وزارت خارجه روسیه گفتگو کنند. نیروهای دموکراتیک سوریه به آرامی

این منابع تایید کردند که طرف روسی رویکردی گام به گام و تدریجی برای نزدیک کردن دو طرف اتخاذ کرده است و موضوعات مختلف مورد مناقشه به طور جداگانه در این سفر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

در همین راستا، منابع محلی تایید کردند که در روزهای اخیر طرف روسی بر رفع یکی از بزرگترین موانع امنیتی شهر قامشلی در شمال شرق سوریه نظارت داشته است.

این منابع خاطرنشان کردند که این ایست بازرسی یکی از بزرگترین مقرهای نیروهای امنیتی دولت سوریه و ایست بازرسی در شهر قامشلی بود.

این منابع همچنین افزودند که برچیدن این ایست بازرسی به دستور روسیه به عنوان بخشی از اقدامات اعتمادسازی بین اداره خودمختار نیروهای دموکراتیک سوریه و دولت سوریه انجام شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.