رشد 38 درصدی صادرات غیرنفتی استان در 10 ماهه امسال

[ad_1]

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از افزایش 38 درصدی صادرات غیرنفتی استان در 10 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گفت: استان تهران با بیش از 20 درصد تولید کشور، مقصد 32 درصد صادرات غیرنفتی است.

وی با بیان اینکه صادرات غیرنفتی استان در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 38 درصد رشد داشته است، افزود: رشد بیشتر است.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: رشد 40 درصدی واردات کالاهای واسطه ای و مواد اولیه در مدت مشابه گواه آن است که بسترهای لازم برای رونق تولید در استان فراهم شده و با ایجاد واحدهای تولیدی جدید نقش استان در صادرات غیرنفتی در سال های آینده خیس خواهد بود.

عسگری با اشاره به نقش تولید با کیفیت در توسعه صادرات گفت: تولید و صادرات مکمل یکدیگر هستند و تولیدکنندگان ما باید بر اساس نیاز بازارهای منطقه ای و جهانی نقش آفرینی کنند و از این حیث لازم است محصولات خود را به روز کنند. و از فناوری‌های مدرن استفاده کنید.» اجازه دهید دنیا وارد عمل شود.

وی کیفیت بالای محصولات و همچنین قیمت مناسب را دو عامل مهم در تامین خواسته های مصرف کنندگان در کشور دانست و افزود: تحقق کامل این مهم در جلوگیری از ورود و عدم استفاده نقش موثری خواهد داشت. کالای قاچاق و در نهایت توانمندسازی». اقتصاد کشور کمک زیادی می کند.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: اصلاح و یکپارچه سازی نظام آماری کشور به ویژه در حوزه صادرات فرآورده های غیرنفتی یک ضرورت انکار ناپذیر است و دقت نظام آماری مسیر درستی را برای توسعه غیرنفتی ها در پی خواهد داشت. -صادرات نفت

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.