دستگاه پرس برک ادرس (5)

دستگاه پرس برک – ادرس
خم برک, خمکاری برک, پرس برک

بنابراین اپراتور میتواند تعداد دستگاه زیادی را به طور همزمان به عهده بگیرد. اگرچه CNC ها و NC ها قابلیت های شکل دهی و نورد قطعات ساده را از ورق دارند ، اپراتورها نیازمند تجربه کارگاهی برای استفاده کارآمد از تجهیزات هستند .با تکنولوژی امروز ، نظیر گیج های اندازه گیری پشتیبان cnc ، دستگاه تاب گیر Cnc و ابزارالات تخصصی ، حتی یک اپراتور نوآموز قادر به شکل دهی دقیق قطعات با پرس برک خواهد بود . در یک دستگاه نورد ، تنظیمات تاب گیری دشوارتر است زیرا نیرو در جهات مختلف ، از بالا و طرفین وارد می شود اما پیشرفت تکنولوژی آن را ممکن ساخته است. هر دو دستگاه پرس برک و نورد می توانند با سیستم های تاب گیر تجهیز شوند که این سیستم ها می توانند تغییرات ضخامت مواد و یا بار دستگاه را که باعث تغییراتی در راستای طول قطعه نهایی شود ، جبران کنند . انحرافات جزیی زاویه ای در هنگام خم، اجتناب ناپذیر هستند. هنگام خم هوا، سیستم جبران این خطاها را از بین میبرد.

بهترین سیستم های تشخیص خمش انواع لیزری می باشند.

در هنگام خرید این دستگاه، از نیاز خود اطلاع داشته باشید و طول خم دستگاه را با توجه به نیاز خود مشخص کنید. در این روش از طراحی و اجرای برنامههای کامپیوتری تخصصی برای کنترل فرایند اجرای پرس استفاده میشود که این مسئله باعث افزایش دقت در تولید محصول نهایی خواهد شد. این فرایند از سه غلتک تنظیم شده برای خم شدن یک ورق با تنظیم فاصله بین رول ها استفاده میکند. این فرآیند با توجه به روند خم شدن از تعداد زیادی رول با اشکال مختلف استفاده میکند. این یک فرآیند خمش مداوم است که برای افزایش مقاومت قطعه استفاده میشود. نوعی از پرس برک است که فرآیند خمکاری را از طریق فک متحرک و قرار عقب کنترل میکند و برای این کار کافیست تنها تعداد قطعات خم و زاویه خمش را وارد نمایید. بهترین سیستم های تشخیص خمش انواع لیزری می باشند. همچنین به لطف وجود سیستم های PLC تفاوت زیادی در دقت تولید وجود ندارد. در طی این فرآیند، ابتدا یک سوراخ در ورق فلز ایجاد میشود و سپس با استفاده از سیستم قالب پانچ به یک فضای بیشتر گسترش می یابد. در طی خم کاری شکل ورق تغییر می کند اما حجم آن ثابت باقی می ماند.

همچنین میزان فاصله ی بین لبه ی سنبه و ماتریس نیز در انتخاب دستگاه موثر است که اصطلاحا به آن Strock گفته می شود. که شامل دو پارامتر طول حرکت و سرعت فک متحرک تا لحظه برخورد ماتریس به قالب و میزان حرکت و سرعت آن در انجام عملیات خم کاری است. خم کاری پنوماتیک: در این روش از یک کمپرسور برای ذخیره نیروی هوا استفاده میشود تا برای خم کاری ورق فلزی مورد استفاده قرار بگیرد. پس از مدتی برای خم کردن ورق های ضخیم تر هم خمکن ها برقی شده و پس از آن مدل های هیدرولیکی به بازار آمدند.ولی همچنان مشکل پایین بودن کیفیت خمکاری وجود داشت .تا اینکه با ابداع دستگاه پرس برک و از طریق انجام خم کاری با فشار از بالا ،بهبود نسبی در کیفیت همکاری به وجود آمد و همچنین امکان خمکاری ضخامت های تا ۲۰ میل و حتی بالاتر نیز فراهم شد .پرس برک همچنان در بازار عرضه و مورد استفاده شمار زیادی از صنعتگران میباشد .این دستگاهها نیز همچون سایر تکنولوژیها روز به روز پیشرفته ترشده و قابلیت انجام خمهایی با کیفیت تر رو سریع تر و دقیق تر رو خواهند داشت. ᠎Th​is has be en c᠎reat​ed  wi th GSA᠎ C onte᠎nt Gen er​ator  D em over si on.

دستگاه نورد می تواند از پس هندسه های مخروطی نیز برآید و این کار را با زاویه دادن به غلتک ها به میزانی که باهم مساوی نشوند انجام می دهد . این عمق به طور دقیق برای رسیدن به زاویه مورد نظر کنترل می شود. ورق فلز به طور متناوب از این رول ها عبور میکند و قطعه فلز برش داده میشود. قسمت متحرک بر اساس فرمان دریافت شده از کنترلر دستگاه بر روی قسمت ثابت حرکت میکند و در وسط میز انحنایی به سمت بالا برای خنثی کردن تغییر شکلهای سازهای ایجاد میکند و این مهم تضمینکننده زاویه خم یکسان در وسط خم و طرفین است. این پارامتر بر اساس نرخ تولید تعیین می شود. می توان دستگاه های خم کن ورق را از نظر جنس ورق ها نیز دسته بندی و حتی بر اساس آنها تولید کرد. برای اینکه قطعه خم شود باید به ضخامت وطول و مقاومت کششی و شعاغ داخلی و طول خم قطعه دقت کرد . بعضی از تولیدکنندگان برای شکل دهی ورق به فرم استوانه ، از پرس برک و روش های شکل دهی ضربه ای استفاده می کنند .

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد انجام خم برک لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.