در جذب نیرو باید به نیروهای بومی توجه ویژه شود

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار ما از وزیر نفت این است که در بحث جذب نیرو به نیروهای بومی توجه ویژه شود.

حبیب آغاجاری امروز 12 اسفندماه در مراسم افتتاحیه اسکله بیدبلند خلیج عربی بیدبلند و انبارها و اسکله ماهشهر گفت: حوزه انتخابیه من پتانسیل زیادی دارد اما از طرفی مشکلات زیادی هم دارد. اگرچه جمهوری اسلامی در این زمینه اقدامات زیادی انجام داده است، اما کمبودها و مشکلاتی به ویژه در زمینه معیشت و اشتغال وجود دارد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: امیدواریم وزیر نفت در بحث جذب نیرو توجه ویژه ای به نیروهای بومی داشته باشد. با وجود اینکه بیش از 23 مجتمع پتروشیمی در این منطقه وجود دارد، 25 درصد مردم از بیکاری رنج می برند.

نماینده ماهشهر، امیدیه و آغاجاری در رابطه با استخدام مدیران بومی گفت: در مجموع کارکنان صنایع پتروشیمی، نفت و گاز در منطقه افراد واجد شرایطی هستند که می توانند نقش بسزایی در اشتغال داشته باشند، لذا انتظار می رود. توجه به نیروهای ما در منطقه است.

آغاجاری در خصوص مسئولیت های اجتماعی نیز گفت: وزیر نفت سابقه طولانی فعالیت در خوزستان را دارد و از وضعیت استان مطلع است. در امیدیه که شهرک نفتی است همچنان مشکل فاضلاب وجود دارد. همچنین جاده جایزان که امیدیه را از طریق تونل میانکوه به شهرستان جایزان متصل می کند و می توان گفت این جاده مختص نفت است اما با گذشت 14 سال هنوز 23 کیلومتر باقی مانده تکمیل نشده است.

وی ادامه داد: در ماهشهر و شهرهای بندر امام، چمران، طالقانی و هندیجان مشکلات زیادی وجود دارد و امیدواریم با توجه به اینکه این منطقه سرزمین نفت، گاز، پتروشیمی و دریا است، توجه شود. بحث مسئولیت های اجتماعی در آنهاست». بودن.

نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و آغاجاری در زمینه اشتغال زایی گفت: در این زمینه ظرفیت های زیادی وجود دارد و ظرفیت صنایع پایین دستی در ماهشهر، امیدیه و هندیجان وجود دارد و پتروشیمی ها حلقه اول گستره محصول هستند. بنابراین این منطقه با ایجاد و ایجاد صنایع پایین دستی می تواند در ایجاد اشتغال بسیار موثر باشد.

آغاجاری افزود: در برنامه ریزی صنعتی که برای منطقه دیده شد حتی صنایع پایین دستی برای ماهشهر در نظر گرفته نشد و فقط گفته شد که ممکن است معدن شن و ماسه وجود داشته باشد. این در حالی است که ماهشهر دشتی است و شن و ماسه ندارد. خداوند به این مشکل توجه کند و آن را برطرف کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.