خانجانی: احزاب دچار افسردگی سیاسی هستند

[ad_1]

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب کارگران سازندگی مجموعه ای از عوامل را برشمرد که منجر به رکود سیاسی و پارتی های بی تحرک شد.

جهانبخش خانجانی در گفت وگو با ایسنا، درباره فضای فعالیت احزاب در کشور اظهار کرد: عواملی که می تواند به فعالیت سیاسی احزاب کمک کند، ابتدا خود احزاب و سپس جامعه مدنی و دولت هایی هستند که از جریان حزبی حمایت می کنند. دولت‌ها، من می‌گویم که دولت‌های مدرنیستی روند حزب‌گرایی را به رسمیت می‌شناسند و خودشان در این فرآیند به قدرت رسیدند.

وی با اشاره به شرایط انتخابات سال 1400 گفت: در شرایط انتخابات امید برخی احزاب و کارآمدی آنها کم شد و برخی جریان های سیاسی ناامید شدند. از سوی دیگر، دولت سیزدهم در یک جریان جناحی تشکیل نشد، یعنی نه یک حزب سیاسی حامی کاندیدایی که رئیس جمهور شد، بلکه یک زنجیره اصولی بود.

خانجانی با اعتقاد به اینکه نشانی از دفاع از رفتار حزب ندیده است، ابراز امیدواری کرد: البته در آینده ممکن است دولت و وزارت کشور در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند اما تاکنون چنین چیزی دیده نشده است. و این عامل ممکن است باعث افسردگی شود. یکی دیگر از عواملی که باعث عدم فعالیت احزاب شده است، دخالت برخی دستگاه هاست که تلاش می کنند کشور را به یک فضای هیجانی کشانده و با تفرقه های انقلابی و غیرانقلابی، هرگونه فعالیت حزبی را تحت الشعاع قرار دهند.

عضو حزب کارگزاران سازندگی همچنین معتقد است که اصولگرایان بدون زحمت به قدرت رسیده اند و نیازی به جناح بندی سیاسی یا تلاش برای جلب توجه مردم نمی بینند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.