خالکوبی، نقاشی کودکانه که یقه را از بزرگسالی می گیرد

[ad_1]

ایسنا/ قم خالکوبی، مانند ده ها مدی که در دهه های اخیر آمده و رفته است، در آینده ای نه چندان دور گوی سبقت را خواهد گرفت. خلاص شدن از شر آنها آسان نیست. زیرا حذف کامل آن مستلزم صرف زمان و هزینه زیادی است.

خالکوبی یکی از مدهایی است که در سال های اخیر در بین نوجوانان و جوانان بسیار محبوب شده است. اگرچه خالکوبی و خالکوبی سابقه طولانی دارد، اما در گذشته متعلق به یک گروه خاص بود، اکثر افراد شرور و بدها این کار را انجام می دادند و سایر افراد جامعه نه تنها آن را دوست نداشتند، بلکه آن را محکوم می کردند. اما امروزه این مد در بین تمام سنین جامعه اعم از زن و مرد رایج شده است و افراد روی گوش، لب و … خالکوبی می کنند.

برای بررسی بیشتر به یکی از خالکوبی های زنانه مراجعه کردیم که به ما گفت: بیشتر مراجعه کنندگان بین 20 تا 35 سال سن دارند. اما یک مشتری 16 ساله و حتی 48 ساله داشتم.

وی با اشاره به اینکه خالکوبی در تمام بدن اما بیشتر روی دست و پا انجام می شود، گفت: قیمت تاتو به اندازه و پیچیدگی طرح بستگی دارد و درآمد متفاوت است. اما اگر هفته ای چهار یا پنج مشتری داشته باشم، حدود چهار تا پنج میلیون تومان درآمد دارم، اما اگر فردی به صورت حرفه ای و تمام وقت این کار را ادامه دهد، درآمد بیشتری دارد.

وی بابیان اینکه به جز خالکوبی هایی که اسپری و شسته می شوند، خالکوبی موقت نداریم، ادامه داد: خالکوبی ها دائمی هستند و بعد از یک سال محو می شوند و نیاز به ترمیم دارند، اما از بین نمی روند.

ما به یکی از کلینیک های زیبایی که پاک کردن تاتو را انجام می دهند رفتیم تا از نحوه انجام تاتو و عوارض احتمالی آن مطلع شویم.

این کارشناس این حوزه در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعداد مراجعه کنندگان برای پاک کردن تاتو (شامل تاتو بیشتر بدن در آقایان و بیشتر شدن ابرو در خانم ها) نسبت به دوره حدود ده سال قبل و قبل از ما افزایش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: دلیل خالکوبی بیشتر برای زیباسازی بدن و صورت است; مثلاً در تاتوی ابرو که بیشتر روی خانم ها انجام می شود، فرد به دلیل زیبایی ابروها برای ایجاد ابرو یا در کسانی که کمرشان پایین است یا ابرو ندارد (به دلیل برخی بیماری ها) تاتو می کند. و بسیاری از افرادی که پس از مدتی ابروهای خود را تاتو می کنند، به دلیل ضربه ای که از حالت قبلی تاتو وارد می شود، اقدام به پاک کردن یا اصلاح تاتو می کنند.

این کارشناس بیان کرد: دلیل افزایش تعداد خالکوبی ها در سال های اخیر به مسائل فرهنگی در جامعه و به ویژه نقش فضای مجازی برمی گردد. مانند بسیاری از بازیکنان ورزشی، افراد مشهور یا افراد مشهور بین المللی، از جمله خانم. یا آقای تاتو دارای خالکوبی است و به دلیل نفوذ افراد به ویژه جوانان در جوامع جهان سوم از این سلبریتی ها از طریق فضای مجازی یا رسانه های دیگر، معمولاً تعداد این گونه موارد زیاد است.

وی بیان کرد: مراجعه کنندگان به کلینیک ما (به عنوان تنها مرکز مجهز لیزر تاتو در استان قم) به سه دسته تقسیم می شوند که دسته اول خانم هایی هستند که به اصلاح تاتو ابرو مراجعه می کنند که شامل سه دسته می شود. :

ج: برای ترکیدن؛ این بدان معنی است که فرم ابرو دیگر مد نیست.

ب: تغییر شکل خالکوبی؛ یعنی دیگر تاتو شکل و زیبایی روزهای اول را ندارد و باید ترمیم شود.

پاسخ: خانم هایی که از تاتو خسته شده اند و می خواهند کاشت ابرو طبیعی انجام دهند، قاعدتاً باید ابتدا تاتوی قبلی برداشته شود و سپس کاشت ابرو طبیعی برای آنها انجام شود.

وی بیان کرد: گروه دوم عمدتاً مردانی هستند که برای پاک کردن خالکوبی خود نیاز به استخدام در ادارات (دولتی و نظامی) دارند. زیرا افراد دارای خالکوبی در اکثر ادارات دولتی و تمامی ارگان های نظامی و انتظامی ممنوع الکار هستند.

وی افزود: حتی اخیرا محدودیت های قانونی برای جذب نیروها و رانندگانی که خالکوبی می کنند اعمال شده است! اتفاقی که تا چند سال پیش رخ نمی داد و دسته سوم کسانی هستند (چه زن و چه مرد) که می خواهند آثار جهل را در جوانی از بین ببرند.

وی در مورد روش های حذف یا اصلاح تاتو توضیح داد: سه روش اصلی برای این کار وجود دارد:

1. استفاده از فرآورده های شیمیایی که عمدتاً در آرایشگاه ها انجام می شود و در بین مردم به «بلیچینگ» معروف است. کسانی که از این روش استفاده می کنند دیگر نمی توانند خالکوبی خود را حتی با لیزر اصلاح کنند.

۲. از وسیله ای به نام کاتتر استفاده کنید (به زبان عامیانه سوختگی می گویند زیرا گرمای دستگاه خالکوبی را می سوزاند و ریشه ها را از بین نمی برد). و بیشتر در مراکز غیر تخصصی انجام می شود و جای زخم های بد و زشتی به جا می گذارد.

3. استفاده از لیزر مخصوصی به نام سوئیچ لیزر که بهترین و پیشرفته ترین روش برای از بین بردن یا اصلاح خالکوبی و خالکوبی است، نیاز به 3 تا 5 جلسه لیزر دارد و هیچ جای زخمی بر جای نمی گذارد.

وی درباره مضرات خالکوبی گفت: انتقال بیماری های عفونی مانند هپاتیت (B و C، اچ آی وی، ایدز) و … یکی از بزرگترین خطرات خالکوبی است.

خالکوبی، مانند ده ها مدی که در دهه های اخیر آمده و رفته است، در آینده ای نه چندان دور گوی سبقت را خواهد گرفت. خلاص شدن از شر آنها آسان نیست. زیرا حذف کامل آن مستلزم صرف زمان و هزینه زیادی است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.