«حناس» محصول راحتی حسین دارابی است

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی یک روزنامه نگار با انتقاد از فیلم «حناس» گفت: این فیلم حاصل آسودگی خاطر حسین دارابی در پی اکران نشدن فیلم قبلی اش است.

جواد اشکذری در گفت وگو با ایسنا، با انتقاد از فیلم «حناس» به نمایش درآمده در نوزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، گفت: حناس محصول راحتی دارابی است. فیلم رفاه سال گذشته به تهیه کنندگی حسین دارابی ساخته شد اما متاسفانه به هر دلیلی اکران عمومی نشد و با مشکل مواجه شد. از این رو کارگردان از اکران نشدن فیلم دومش بیم داشت و به همین دلیل در ساخت این فیلم تسریع کرد.

وی افزود: حناس یک فیلم کاملا اجتماعی است اما عناصر سیاسی و اجتماعی خاص خود را دارد. دارابی می داند که نباید برای اولین تجربه هایش به قطب سیاسی برود، اما این کار بسیار سختی است و افرادی مثل ابراهیم حاتمی کیا که به آن جایگاه رسیدند، پس از ساخت 20 فیلم نمره قبولی بالایی کسب نکردند.

این فعال تئاتر و رسانه بیان کرد: حسین دارابی به سراغ داستان فردی که قهرمان خانه است یعنی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد رفت. این فیلم می‌توانست شهره پیرانی را زنی کاملاً عاشق خانواده و جامعه به تصویر بکشد، اما در تکرار و ترس یک زن از کشته نشدن شوهرش از حد می‌گذرد. این موضوع در 30 سال گذشته بارها در فیلم ها و سریال های تلویزیونی دیده شده است. منظورم این است که داستان به شهره پیرانی می رسد نقطه قوت فیلم است، اما اینکه از ابتدا تا انتها نمی تواند داستان منسجمی داشته باشد، این فیلم را جزو فیلم های متوسط ​​می کند.

اشکذری خاطرنشان کرد: به جز مریلا زارعی که به نظر من تمام توان فیلم را بر عهده گرفت، بازی‌ها متوسط ​​و حتی ضعیف هستند. در سینمای پرتره و کاراکتر، شخصیت اصلی بسیار مهم است، اما شخصیت فرعی نیز در تعاریف مهم است که در این فیلم به آن توجهی نشده است و مشخص است که برخی از بازیگران به دلیل چهره، نداشتن چهره انتخاب شده اند. بودجه یا چیزهای دیگر

وی ادامه داد: در مجموع فیلم نماهای خوبی دارد، نماها و کادربندی بسیار خوبی دارد و موسیقی خوبی دارد، اما حس یک تله فیلم 60 دقیقه ای را دارد و امتیازی که من از 1 تا 10 برای حناس گرفتم، 4 امتیاز است. ” .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.