حلالی: بازی ایران و انگلیس به پایان می رسد / آمریکایی ها ما را نمی گیرند

[ad_1]

یک کارشناس فوتبال می گوید پتانسیل لازم برای بازی با انگلیس را در تیم ملی فوتبال ایران می بیند.

اسماعیل حلالی در گفت وگو با ایسنا، درباره بازی تیم ملی فوتبال ایران با انگلیس، آمریکا و برنده پلی آف اروپا بین ولز، اسکاتلند و اوکراین گفت: در مجموع تساوی خوبی کسب کردیم. نه گروه راحت داریم و نه گروه سخت. بالاخره باید با تیم های خوبی روبرو می شدیم. همه تیم ها ارزش خود را نشان دادند و به جام جهانی رسیدند. ممکن است برخی از تیم ها تا 15 درصد اختلاف داشته باشند اما در شروع مسابقات به اوج آمادگی خود می رسند و در شرایط خوبی قرار می گیرند. فعلا نباید به اسم ها توجه کنیم. در عوض، نام تیم ها باید به ما انگیزه بیشتری بدهد. فکر می کنم شاید اگر به جای آمریکا با تیمی مثل برزیل بازی می کردیم با انگیزه دیگری برای این دیدار آماده می شدیم.

وی با اشاره به ماه های باقی مانده تا جام جهانی 2022 قطر گفت: در این 6 یا 7 ماه تا مسابقات، برنامه ریزی ما مهم است، باید ببینیم چقدر با خودمان هستیم، تیم ما ملاک است و ما. باید ببینیم از این رقابت چه می خواهیم.

* تا الان خوشحال بودیم که در جام جهانی حضور پیدا می کردیم

این کارشناس فوتبال در واکنش به اینکه در فصول اخیر آمادگی لازم برای تیم ملی انجام نشده است، گفت: قبل از این فصل آرزوی ما فقط صعود به جام جهانی بود. همه از خودنمایی خوشحال بودند و ما کمی درخشش در پهلو داشتیم، خوب بود اما هدفی نداشتیم و نمی خواستیم بالا برویم. الان شرایط کاملا متفاوت است و بازیکنان ما در اروپا هستند. ما به نقطه ای رسیده ایم که می توانیم یک قدم جلوتر برویم. تیم های آسیایی تاکنون موفق شده اند از گروه خود صعود کنند و حتی به جام جهانی چهارم راه پیدا کنند. چرا ما نمی توانیم؟

* بهتر است در بازی اول به مصاف انگلیس برویم

حلالی در پاسخ به این سوال که ترجیح می دهد به عنوان مربی، تیمش در اولین بازی جام جهانی مقابل انگلیس، قوی ترین تیم گروه باشد؟ وی گفت: به نظرم بازی با قوی ترین تیم گروه در بازی اول خیلی خوب است. بازی اول برای حریف سخت است. ممکن است به هماهنگی و دانش لازم دست نیافته باشند. آنها همچنین می توانند امتیاز از دست بدهند و تیم خود را در بازی دوم و سوم آماده کنند تا از از دست رفتن امتیاز جلوگیری کنند. در یک گروه چهار تیمی، بازی اول با یک تیم قوی راحت تر است.

اگر انگلیس تغییر کرد، ما هم تغییر کردیم، در نتیجه به این راحتی در جام جهانی شکست نخوردیم.

* بازیکنان ما معتقدند چیزی کمتر از فوتبال اروپا نداریم

ملی پوش اسبق تیم ملی در پاسخ به این سوال که بر چه اساسی می گوید ایران به راحتی مقابل انگلیس شکست نمی خورد، یادآور شد: بازیکنان ما در سطح اروپا بازی می کنند و به این ظرفیت رسیده اند. بیشتر فوتبال باور است. اگر این یک قابلیت باشد، بسیاری از مشکلات حل می شود. ما به این باور رسیده ایم که چیزی از فوتبال اروپا کم نداریم. بازیکنان ما می دانند که می توانند با کار تیمی بیشتر و پشتکار بیشتر موفق شوند.

* بازی ایران و انگلیس می تواند پیاپی باشد

نتیجه بازی با انگلیس چه نتیجه ای راضی کردی؟ وی توضیح داد: البته هر مربی برای بازی های تیمش برنامه ریزی می کند و معیارهای خودش را دارد. تصور من این است که بازی ما مقابل انگلیس می تواند موفقیت آمیز باشد. می توانیم با سه تیم حاضر در گروه بازی کنیم. کل بازی را به حریف واگذار نکنید و به دنبال ضدحمله باشید. اگر بخواهیم خودمان را ثابت کنیم باید به دنبال برابری باشیم. اگر آنها حمله کردند، ما هم باید حمله کنیم.

* بهترین عملکردمان را مقابل انگلیس خواهیم داشت

وی در پاسخ به احتمال بازی مقابل تیم ملی انگلیس و حمله به تیم ملی گفت: من این شرایط را در تیم ملی می بینم و این باور باید نهادینه شود. تیم انگلیس در چند دوره جام جهانی نیز غایب بوده است. درست است که حریف بهتر از ماست. در مجموع، فکر می‌کنم می‌توانیم بهترین عملکردمان را مقابل انگلیس انجام دهیم. گاهی اوقات بهتر از دو تیم دیگر گروه هستیم. فکر می‌کنم اولین بازی ما نشان می‌دهد که آیا مقیاس‌پذیر هستیم یا نه.

* آمریکایی ها با فوتبال ما کنار نمی آیند

او درباره شناختش از تیم ملی آمریکا و مقایسه این مسابقه با دیدار 25 سال پیش این دو تیم گفت: آمریکا متفاوت است. سال ها پیش با تیم اول آنها یک بازی دوستانه داشتیم که خودم در آن بازی کردم. الان دو، سه بازیکن در سطح بسیار بالایی هستند، اما فکر می کنم در کل از نظر تیمی پیشرفت کرده اند. از نظر تیمی هنوز جوان هستند اما به پای بازیکنان ما نمی رسند. آنچه بازیکنان ما دارند و تیم های دیگر ندارند خلاقیت است. بازیکنان ما در حال حاضر بهترین تصمیم را می گیرند. از این اتفاقات در فوتبال ما زیاد است. بازیکنان استرالیا هرگز رویای به ثمر رساندن دو گل در نیمه دوم و 30 دقیقه پایانی را نداشتند. بازیکنان ما این توانایی را دارند که با درخشش خود لحظه به لحظه شرایط را تغییر دهند. این خلاقیت در ایالات متحده و بریتانیا نیست.

* باید به اسکوچیچ فرصت بازی در جام جهانی بدهیم

حلالی درباره انتقادات به عملکرد اسکوچیچ و حمایت فدراسیون فوتبال از این مربی گفت: ما در گذشته این سمت را به نامزدها داده ایم، روز اول هم گفتم که جایگاه تیم ملی از جایگاه او قوی تر است. اسکوچیچ) وقتی او (اسکوچیچ) آمد، ما چیزهایی را که در دوره ویلموتس از دست داده بودیم، دوباره به دست آوردیم، درست است که تیم هایی که بازی کردیم از ما حمایت کردند، اما در شرایط سختی هم مثل بازی با لبنان پیروز شدیم. هر چیزی که ما باید فکر کنیم این است که مربی ما ساختار اشتباهی ایجاد کرده است.چرا به این مربی فرصت نمی دهیم ساختار را بسازد؟این دور از انصاف است.به نظر من حق اسکوچیچ است که روی نیمکت ملی باشد. به طوری که او مستحق این فرصت بود.در دو بازی اخیر مقابل کره و لبنان بازیکنان ما غایب بودند و انگیزه لازم را نداشتیم.آنهایی که می گویند اسکوچیچ باید اخراج شود به نفع خود هستند.بانک ما اینطور نیست. باید تغییر کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.