حذف ارز ممتاز به آزمایشگاه های استان مرکزی آسیب می زند

[ad_1]

ایسنا/ مرکز مدیر آزمایشگاه مرجع سلامت و امور آزمایشگاهی استان مرکزی گفت: حذف ارز ترجیحی باعث می شود هزینه خدمات به ویژه در بخش دولتی با تعرفه همخوانی نداشته باشد و آزمایشگاه ها را به مولفه ای آسیب رسان در حوزه سلامت تبدیل کند.

دکتر دکتر در گفت وگو با ایسنا به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی. امیر ورد تصریح کرد: 58 آزمایشگاه دولتی و خصوصی زیر نظر آزمایشگاه مرجع سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اراک فعالیت می کنند و بر عملکرد آنها نظارت می شود.

وی افزود: در هر شهر استان مرکزی علاوه بر آزمایشگاه های دولتی، آزمایشگاه های خصوصی نیز وجود دارد و خوشبختانه در این زمینه کمبودی وجود ندارد و حتی بخش دولتی نیز ظرفیت خوبی در حوزه علوم آزمایشگاهی دارد. “

دکتر. ورد افزود: دو آزمایشگاه PCR کرونا در شهر اراک و یک آزمایشگاه در محلات و چهار آزمایشگاه خصوصی PCR در سطح استان وجود دارد که مجوز انجام این آزمایش را از وزارت بهداشت دریافت کرده‌اند.

وی افزود: نزدیک به 99 درصد مردم به آزمایشگاه استان مراجعه می کنند و فقط تعدادی آزمایش تخصصی در استان وجود دارد که در آزمایشگاه های مرجع مانند تهران یا اصفهان و … انجام شده است.

وی با بیان مشکلات پیش روی آزمایشگاه‌های دولتی و خصوصی، اظهار داشت: حذف ارز ترجیحی باعث می‌شود هزینه خدمات به‌ویژه در بخش دولتی با تعرفه‌ها سازگار نباشد و آزمایشگاه‌ها را جزء مضرات سلامتی قرار دهد که باعث می‌شود. بنابراین باید مکانیزمی برای حل این مشکل ایجاد کرد.

دکتر. وارد افزود: نرخ ها باید به ارز ترجیحی باشد یا شرایطی فراهم شود تا آزمایشگاه ها بتوانند کیت های آزمایشگاهی و سایر تجهیزات را با قیمت کمتری تهیه کنند تا مشکلات آزمایشگاهی به دلیل نوسانات سکه افزایش نیابد.

وی همچنین خواستار حمایت از کارکنان شاغل در آزمایشگاه ها در قالب نظام پزشکی به عنوان مطالبه جدی فعالان این عرصه شد و افزود: حمایت از سفیدپوستان گمنام جامعه در حوزه آزمایشگاهی ضروری و یکی از آنهاست. خواسته های مشروع تشکیل اتحادیه است.»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.