جوشکاری ارگون با اینورتر

جوشکاری ارگون با اینورتر –
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

در واقع هدف تمامی دستگاه های جوش را می توان ایجاد انرژی لازم برای انجام فرایند جوشکاری دانست. 3. دستگاه جوشکاری AC/DC از لحاظ مصرف برق و انرژی بسیار مقرون به صرفه میباشد. انجام جوشکاری با آرگون علاوه بر اینکه نیاز به تخصص بسیار زیادی دارد، باید با رعایت احتیاطهای لازم انجام شود. برای انجام فعالیت جوشکاری با جوش ارگون به چه تجهیزاتی نیاز است؟ بدلیل اینکه جوشکاری آرگون را برای اکثر آلیاژها و فلزات میتوان استفاده کرد این روش یکی از کاربردی ترین روش های جوشکاری است. متداول ترین موارد استفاده از آرگون در جوش دادن مس و آلومینیوم است. مشعل آرگون از قسمتهای مختلفی ساخته شده و یکی از اصلیترین لوازم برای انجام عملیات جوشکاری قطعات فلزی است. در کنار اینها لوازم جانبی دیگری نیز برای انجام بهتر جوشکاری آرگون لازم است که نبود هریک میتواند باعث کاهش کیفیت کار یا حتی توقف آن شود. الف-۱% توریوم دار که قرمز رنگ است. ظهور الکترودهای روپوش دار در آن ده سال مورد مراقبت را منتفی کرد . “ هنری کاوندیش ” در سال ۱۷۸۵ تصور میکرد که آرگون در هوا موجود هست ; گاز آرگون گازی بی رایحه , بی رنگ , که زیر تأثیر ولتاژ بالا به رنگ متمایل به آبی رنگ روشن در میآید . ​Data w as c reat​ed by G SA​ C ontent Generator D​em​oversion !

جوش کاری آرگون

آرگون به مقدار کم در اتمسفر است و جدایش آن از هوا صورت می گیرد .به صورت عادی به آزمایشگاه حمل نمی شود بلکه به صورت سیلندرهای تحت فشار ارائه می شود، گاز آرگون از تقطیر جز به جز هوای مایع به دست می آید زیرا اتمسفر زمین حاوی ۰.۹۴ % آرگون می باشد. در جوشکاری TIG، الکترود تنها برای ایجاد قوس قابل استفاده است و در خود جوش کاربردی ندارد. مطمئنا در هر کاربردی اگر افزایش سرعت جوش بر کیفیت جوش اثر نگذارد، ترجیح اپراتور بر افزایش سرعت و به دنبال آن نرخ تولید خواهد بود. نرخ رسوب جوش در روش TIG نسبتاً پایین بوده و به همین دلیل در جوشکاری ضخامتهای بالا از روش TIG برای جوشکاری پاس اول (پاس ریشه) استفاده میشود و از یک روش دیگر (با نرخ رسوب بالاتر) جهت جوشکاری بقیه پاسها استفاده میشود. قوس، تخلیه بار الکتریکی بین دو الکترود در تودهای از گاز یونیزه شدهاست .

جوشکاری آرگون

در جوشکاری TIG، برای ایجاد قوس جوشکاری از الکترود تنگستن استفاده می شود که این الکترود برخلاف دیگر فرایندهای جوشکاری حین عملیات جوشکاری مصرفی ندارند و گاز خنثی هوا را از ناحیه جوشکاری بیرون رانده و از اکسیده شدن الکترود و حوضچه جوش جلوگیری می نماید. در عملیات های جوشکاری از این گاز به عنوان محافظی برای جلوگیری از اکسیده شدن محل جوش شده استفاده می شود. در طی عملیات جوشکاری آرگون، گازی خنثی جریان هوا را از ناحیه جوشکاری دور می کند و موجب جلوگیری از اکسیده شدن الکترود می گردد. گاز آرگون پوششی در اطراف محل جوش در فلزات ایجاد می کند. گاز خنثی که در خنک کردن تنگستن و تورچ تاثیر زیادی دارد، از اطراف الکترود تنگستن و از داخل تورچ عبور می کند. اشعه از مواد اطراف منعکس شده و حدود نصف برق زدگی ها در کسانی است که جوشکاری نمی کنند. این مجموعه با استفاده از تجربه حدود نیم قرنی خود توانسته بهترین ابزارهای مربوط به جوشکاری آرگون و دیگر روشهای جوشکاری را وارد کشور کرده و در اختیار شما قرار دهد.

تنگستن یا ولفرام عبارت است از یک فلز سخت با دمای ذوب حدود 3800 درجه سانتیگراد که برای ذوب شدن به زمان زیادی نیاز دارد. در نتیجه کیفیت فلز جوش بالاتر است. آرگون همینطور به جهت اینکه یک گاز بی فایده است در جوشکاری برقی و برش کاری و تحت عنوان روکش برای محصولات تیتانیوم و دیگر موادسازنده برخورد دهنده مورد به کار گیری قرار میگیرد و یک دلیل حفاظتی برای پرورش کریستال های ژرمانیوم و سیلیسیوم است .اسم نو این مراحل G . با این حال این روش جوشکاری دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است که در اینجا به ذکر برخی از آن ها می پردازیم. این لباس به رنگ قرمز است که علاوه بر جنس سبک و پنبه ای، مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و اشعه های مضر را به خود جذب می کند. اما رسیدن به تمامی این اهداف زمانی ممکن است که شما از مجموعه ابزارهای کامل و باکیفیت استفاده کنید. این شیوه با کمک گاز آرگون به عنوان محافظ و خنک کننده تورچ یا مشعل در حین جوشکاری عمل می کند.

این مشکل همچنین زمانی رخ میدهد که نوک الکترود با سطحی غیر از نقطه جوش برخورد کند. الکترودهای تنگستن توریم دار، ظرفیت حمل الکتریسیته بالاتری دارند که شروع قوس با این الکترودها راحتتر بوده و ثبات قوس بیشتری را ایجاد می کنند چرا که خروج الکترونها بسهولت انجام می شود. چرا که در این فرآیند لزوماً گاز محافظ مورد استفــاده آرگون نمی باشد. جوش آرگون یا جوشTIG (Tungsten Inert Gas) ، همان جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ است که علت نامگذاری آن، استفاده از گاز آرگون در فرآیند جوشکاری می باشد. در صورتی که اگر الکترود تنگستن خالص در شدت جریانها بکار برده شود، ممکن است بصورت تدریجی به تحلیل رود. به منظور کاهش فشار خروجی گاز کپسول و تنظیم شدت خروجی گاز محافظ به تورچ، از رگولاتور و فلومتر استفاده می شود که می تواند فشار خروجی گاز را بین ۳ تا ۷ bar انجام دهد. رگلاتورها فشار خروجی گاز از کپسول را کاهش داده و شدت گاز خروجی را تنظیم می کنند. ازین رو برای جوشکاری فلزات نرم تر مانند آلومینیوم و در صنعت خودروسازی به میزان زیادی از این روش جوش استفاده می شود. ارائه خدمات به افرادی که مقیم شهر تهران نیستند در این آموزشگاه با هماهنگی های لازم صورت می پذیرد.  This h​as ​been c​re​at​ed  wi᠎th ​GSA  Content Ge᠎nerato᠎r DEMO .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.