جلوگیری از پیشروی آب دریا به مزارع جنوب خوزستان

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: در مناطق جنوبی خوزستان از پیشروی آب دریا به سمت زمین های کشاورزی و شور شدن این اراضی خودداری شود.

آقارضا فتوحی در جلسه شورای کشاورزی خوزستان که امروز 4 اسفندماه در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم استان بحث کشاورزی است و باید در خوزستان به این موضوع توجه شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: همه باید با همفکری و هم افزایی سازمان جهاد کشاورزی را در جهت ارتقای جایگاه تولیدات کشاورزی استان از نظر کیفی، اقتصادی و افزایش درآمد ساکنان و دستیابی به جایگاه مطلوب یاری کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: در مناطق جنوبی خوزستان باید از پیشروی آب دریا به سمت اراضی کشاورزی و شور شدن این اراضی خودداری شود و از این حیث باید بتوانیم تاثیر رودخانه ها را افزایش دهیم. این مناطق.”

فتوحی بیان کرد: باید بتوانیم منابع آبی کشور را به سمت مناطق جنوبی استان خوزستان هدایت کنیم تا از ورود آب شور به زمین های کشاورزی جلوگیری کنیم زیرا شور شدن این اراضی می تواند بسیار مشکل ساز باشد.

وی با تاکید بر اهمیت افزایش تولید در واحد سطح گفت: جهاد کشاورزی استان در تلاش است تا بیشترین تولید را از سطح زیر کشت خوزستان به دست آورد.

فتوحی همچنین در بحث تکمیل ماشین آلات کشاورزان گفت: کشاورزان قشر مولد کشور هستند و هدف ما کمک به مراکز تولیدی است و بنابراین باید با رفع موانع و کمک به تامین کشاورزان مشکلات آنها را در این زمینه برطرف کنیم. او انجام می دهد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.