ثبت رایگان اراضی دولتی به زودی انجام می شود

[ad_1]

وزارت راه و شهرسازی به زودی می تواند از متقاضیان دارای سه فرزند که فرزند سوم آنها در 19 آبان ماه متولد می شود، برای دریافت زمین دولتی به صورت رایگان ثبت نام کند، بدون نیاز به سبز بودن فرم «ج»؛ زیرا طبق قانون حمایت از خانواده و جوانان هر خانواده می تواند دو بار از تسهیلات دولتی در حوزه زمین و مسکن استفاده کند اما باید زمین بسازد و امکان فروش آن وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، در راستای حمایت از رشد و جوانی جمعیت تسهیلاتی در بخش زمین و مسکن برای خانواده های دارای سه فرزند در نظر گرفته شد. بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانان از جمعیت، خانواده های دارای سه فرزند که سومین فرزند و اکثر آنها پس از 28 آبان ماه سال جاری متولد می شوند، می توانند از زمین دولتی رایگان استفاده کنند.

بر اساس اخبار دریافتی، امکان درخواست داوطلبان واجد شرایط به زودی از سوی وزارت راه و شهرسازی مهیا می شود. همانطور که قانون پیش بینی کرده است، قرمز بودن فرم “ج” مانعی برای دریافت این فیلدها نیست. زیرا هر خانواده دو بار می تواند از تسهیلات دولتی در حوزه زمین و مسکن استفاده کند. البته زمین در شرایط ساخت به متقاضیان تحویل داده می شود و امکان فروش آن وجود ندارد.

از طرفی فیلدها کاملا رایگان نیستند اما قیمت آنها بسیار پایین است و به صورت اقساط هشت ساله دریافت می شود. متقاضیان فقط هزینه های مقدماتی مانند سطح بندی، درجه بندی، هزینه های تدارکات دولتی و سایر مواردی که خیلی زیاد نیستند را پرداخت می کنند. دو سال اول تخصیص زمین شامل تنفس و عدم نیاز به پرداخت خواهد بود. داوطلبان از سال سوم به مدت هشت سال هزینه آماده سازی این زمین ها را پرداخت می کنند. متقاضیانی که دارای سه فرزند یا بیشتر و یک سوم یا بیشتر متولدین بعد از 19 آبان ماه سال جاری باشند، به زودی می توانند ثبت نام کنند.

جزئیات واگذاری زمین و تسهیلات مسکن در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانان مصوب 19 آبان 1400 به شرح زیر است:

ماده 3- وزارت راه و شهرسازی موظف است امکان استفاده مجدد از تسهیلات دولتی مربوط به تأمین مسکن خانواده ها را پس از تولد فرزند سوم و بعد از آن فراهم کند و این خانواده ها می توانند از کلیه امکانات دولتی صرفاً برای این منظور استفاده کنند. برای دومین بار.

ماده 4 – دولت موظف است در راستای رعایت بند (ح) ماده (102) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران زمین یا یک واحد مسکونی را تا سقف 100 درصد در اختیار قرار دهد. تا (200) متر مربع بر اساس ضوابط حد نصاب. مبنای طرح های هادی روستایی و شهری یا طرح های جامع و تفصیلی شهری مصوب برای ساکنان روستاها یا شهرهای زیر 500 هزار نفر پس از تولد فرزند سوم و حمایتی و عادلانه تر از والدین، در همان محل بر اساس هزینه آماده سازی فقط برای یک بار به صورت فروش اقساطی با دو سال مرخصی و هشت سال اقساط و سند مالکیت پس از پرداخت آخرین قسط حداکثر ظرف مدت یک ماه به مالکان تحویل می شود.

شهرها یا محل تولد پدر و مادر مشروط بر اینکه از 500000 نفر تجاوز نکند به انتخاب پدر و در صورت فوت پدر به انتخاب مادر مطابق مقررات منتسب است. ذکر شده در تبصره (3).

تبصره 2- مالکیت زمین یا واحد مسکونی در صورت فوت یکی از والدین بر اساس ضوابط قانونی ارث به ورثه متوفی واگذار می شود.

تبصره 3- وزارت راه و شهرسازی موظف است با همکاری وزارت جهاد کشاورزی اساسنامه موضوع ماده فوق را حداکثر تا سه ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون تنظیم و ارائه نماید. به هیئت وزیران برای تصویب.

ماده 5 – دستگاه های اجرایی موظفند در راستای رعایت بند ج ماده 102 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تأمین و ارتقای کیفیت مسکن، تکمیل و عوارض ساخت و ساز، تمام هزینه های واگذاری شبکه. پنجاه درصد (50%) برای خانواده های دارای سه فرزند زیر بیست سال و هفتاد درصد (70%) برای خانواده های دارای حداقل چهار فرزند زیر بیست سال در یک نوبت و هزینه پروانه و کاهش 10% عوارض ساخت و ساز. برای خانواده هایی که حداقل سه فرزند زیر 20 سال دارند. دولت موظف است در بودجه های سالانه 100% (100%) تخفیف در مجوزهای ساخت فواره های عمومی ارائه دهد.

تبصره 1- معافیت های بالای (130) متر مربع زیربنای مفید در شهر تهران، (200) متر مربع زیربنای مفید در شهرهای بالای 500000 نفر و (300) متر مربع زیربنای مفید در سایر شهرها قابل اعمال است. و شهرها

تبصره 2: محاسبات و نظارت مهندسان در خدمات نظام مهندسی خانواده های فوق مشمول سهمیه سالیانه شما نمی باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.