تولید مضاعف محصولات دخانی در مازندران

[ad_1]

ایسنا/مازندران مدیرعامل شرکت دخانیات ایران از مضاعف شدن تولید محصولات دخانی در استان مازندران در آینده نزدیک خبر داد.

محمد مجاور شیخان در بازدید از شرکت دخانیات مازندران و مجتمع دخانیات سورک، طی نشست عصر سه‌شنبه ۱۲ بهمن ماه در شرکت دخانیات مازندران که با حضور منصورعلی زارعی و علی بابایی نمایندگان ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و حسین عامریان مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد ایران برگزار شد تصریح کرد: وضع موجود تولید محصولات دخانی در مازندران شایسته و زیینده این استان نیست.

شیخان تاکید کرد: به معاونت های کشاورزی، تولید و اداری مالی شرکت دخانیات مأموریت خواهم داد تا با تدابیر مناسب، حجم تولید در مازندران را به زودی مضاعف نمایند.

وی با بیان اینکه شرکت دخانیات ایران را با ۴ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته و در حال برنامه ریزی برای برون رفت از وضعیت نامناسب فعلی هستیم خاطرنشان کرد: نگاه رانتی در دوره گذشته را کنار خواهیم زد و کشاورزان را در ارزش افزوده حاصل از تولید و فروش محصولات دخانیات سهیم می کنیم.

وی با ابراز همدلی از نگرانی های شاغلان در شرکت دخانیات گفت: قطعاً به وضعیت کارکنان سامان خواهیم داد و از ظرفیت فرزندان بازنشستگان دخانیات در این شرکت استفاده خواهیم کرد.

در ادامه این جلسه منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت دخانیات ایران، وی را از مدیران جهادی و مرد میدان عمل و مقابله با مشکلات خواند و اظهار کرد: دغدغه های کشاورزان و کارگران حوزه دخانیات مازندران باید برطرف شود.

زارعی با بیان اینکه داشتن استراتژی مناسب و مشخص در حوزه کشاورزی و کاشت توتون خواسته جدی ماست تاکید کرد: اینکه‌ کشاورز با شرکت دخانیات قرارداد مشخصی ‌داشته و دغدغه و مشکلی برای فروش محصولاتش نداشته باشد، قطعاً انگیزه کار را افزایش خواهد داد.

وی راه اندازی خط دوم تولید دخانیات در مازندران با توجه به ظرفیت های بالقوه موجود را خواسته ای معقول و منطقی دانست و گفت: شرکت دخانیات ایران باید در راستای تحقق این مهم برنامه ریزی نماید.

زارعی گفت: مراجعات زیادی در خصوص مشکلات اشتغال کارکنان شرکت دخانیات مازندران داشته ایم؛ بعضی از کارگران در دخانیات استان با ۱۲ سال سابقه خواسته های بحقی برای تعیین تکلیف دارند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.