تولید محصولات با کیفیت بالاتر با ایجاد 8 شتاب دهنده دارویی در کشور

[ad_1]

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از ایجاد و حمایت هشت شتاب دهنده دارویی برای توسعه این صنعت در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، تقویت زیرساخت ها در حوزه سلامت یکی از موضوعاتی است که منجر به ارتقای کیفیت محصولات در این حوزه می شود. محصولاتی که ارتباط مستقیمی با سلامت و زندگی افراد دارند. به همین دلیل حمایت از توسعه کمی و کیفی این محصولات می تواند جامعه را از خطراتی مانند روزهای شیوع کرونا نجات دهد.

ستاد توسعه بیوتکنولوژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز شش اقدام ملی را برای توسعه این زیرساخت تعریف کرد. این تلاش ها مربوط به «دارو»، «واکسن انسانی»، «تجهیزات»، «پروبیوتیک های دارویی»، «پزشکی بازساختی» و «آرایشی» است.

یکی از مهمترین صنایع در این زمینه حوزه پزشکی است که با ایجاد 8 شتاب دهنده و حمایت از تولید 100 محصول فناورانه توسعه یافته است. یکی دیگر از اقدامات مهم و راهبردی در این زمینه، حمایت از تولید و توسعه چندین استاندارد دارویی است که منجر به نهایی شدن 100 استاندارد ملی شد. ایجاد مسیر سبز برای مجوزهای سازمان غذا و دارو برای شرکت های دانش بنیان از دیگر تلاش هایی است که به نفع شرکت های دانش بنیان و جامعه بوده است.

توسعه صنعت داروسازی هر کشور نشان دهنده ظرفیت آن کشور در زمینه سلامت و رفاه مردم آن جامعه است. اما در این میان نباید از نقش موثر بیوتکنولوژی در توسعه صنعت داروسازی برای ارتقای اثربخشی داروها غافل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیوتکنولوژی به عنوان منبع فناوری های نوین و داروهای نوآورانه در صنعت داروسازی در دهه های اخیر رشد سریعی را ثابت کرده است. برای چندین سال، بیوداروها به عنوان داروهای ایمن و هدفمند برای درمان بیماری های نادر پزشکی و غیر پزشکی در آینده شناخته شده اند. به همین دلیل توسعه این نوع دارو به دغدغه مدیران نظام سلامت تبدیل شده است. در ایران نیز این روند با کمک ظرفیت شرکت های خلاق و دانش بنیان سرعت گرفته و در مسیر توسعه قرار گرفته است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.