تهران یا مشهد; کدام شهر میزبان بازی ایران و لبنان خواهد بود؟

[ad_1]

فدراسیون فوتبال پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد آخرین بازی مقدماتی جام جهانی ایران را خارج از تهران میزبانی کند و حالا حمید استیلی می گوید به دنبال فراهم کردن شرایط برای میزبانی تیم ملی در مشهد است.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در دیدار پایانی رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 آسیا در 29 فروردین 1401 میزبان لبنان خواهد بود. دیداری که با توجه به صعود نهایی شاگردان اسکوچیچ تاثیری روی این مهم نخواهد داشت اما تاثیر انتخابی روی جدول فیفا بسیار مهم است.

در زمان ریاست شهاب الدین عزیزی خادم، فدراسیون فوتبال اقداماتی را برای میزبانی این دیدار در یکی از شهرهای تبریز، اصفهان، مشهد و اهواز انجام داد تا هواداران تیم ملی خارج از پایتخت نیز بتوانند مسابقات تیم ملی را تماشا کنند.

انتقال بازی های خانگی به شهرهای مختلف در اکثر کشورهای پیشرفته و حتی آسیا مرسوم است اما در ایران و در دهه های اخیر هرگز چنین اتفاقی نیفتاده و تیم ملی سال ها میزبان آزادی بوده است.

اما با ساخت و سازهای جدید و وجود ورزشگاه های استاندارد و نسبتاً باکیفیت در چند شهر، این برنامه با جدیت از سوی فدراسیون فوتبال در حال پیگیری است.

حمید استیلی، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران چندی پیش مشهدی را به عنوان گزینه نهایی معرفی کرد. او اخیراً در مصاحبه ای گفته است: «ما صحبت می کنیم این بازی را می توان در مشهد انجام داد.

ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد، وابسته به آستان قدس رضوی، پیشرفته ترین و مجهزترین ورزشگاه فوتبال ایران است که می تواند میزبان مسابقات بین المللی باشد و اکنون فدراسیون امیدوار است با توجه به وجود زیرساخت های مناسب مانند فرودگاه ها و چندین … هتل های این شهر منتخب در مشهد به مصاف لبنان می رود.

تیم ایران پیش از این دیدار چهارم فروردین در سئول به مصاف تیم کره جنوبی می رود که با توجه به صعود هر دو تیم تاثیر مستقیمی در تعیین سرگروه گروه A آسیا خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.