تعمیق مبانی فکری و اعتقادی خود در راه شهدا

[ad_1]

ایسنا/ گیلان امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه در راه شهدا باید مبانی فکری و اعتقادی خود را تعمیق بخشیم، گفت: باید عمل به آداب و رسوم آنان باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در ویژه برنامه «سپهبد اخلاص» با گرامیداشت سالروز شهادت سرلشکر صیاد شیرازی، سردار قرنی و سردار سلیمانی که در مسجد النبی (ص) چهارمین نیروی دریایی ارتش اجرا شد. منطقه نداجا (ناوگان شمال) بندرانزلی. وی تصریح کرد: این دو شهید بزرگوار مظلومانه به شهادت رسیدند و باید این مجلس را به یاد و خاطره شهدای این روزهای حرم مطهر رضوی که در خط شهادت و راه سرخ اولیای الهی بود و نویدبخش بود پیوند دهیم. راه حقیقت

وی با گرامیداشت ماه مبارک رمضان اعلام کرد: ماه رمضان، ماه سرشار از فضایل الهی و بهترین فرصت برای خودسازی انسان است و خداوند متعال شرایطی را برای خودسازی بندگانش قرار داده است تا راه هدایت برای انسان روشن است، پس ذات مقدس. الهی ماه رمضان و آنچه را که از ثواب و فضیلت این ماه مقرر کرده است قرار داده است تا اگر سالها به فکر خودسازی و تهذیب نفس نباشد، در این ماه فرصت پیدا کند.

امام جمعه انزلی تاکید کرد: در اعمال ماه مبارک رمضان، دعا، مناجات و ذکر، رحمت و لطف خداوند متعال بیش از آن چیزی که تصور می کنیم شامل حال ما می شود و حتی ارواح روزه دار ثواب تسبیح و ذکر می شوند. … اگر تأمل کنیم بیشتر به دنبال استفاده از آن خواهیم بود.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به بیانات پیامبر گرامی اسلام در خطبه شعبانیه در خصوص فضیلت ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه باید به درگاه خداوند مناجات کرد و دعا کرد. این درخواست و این درخواست دو ویژگی دارد که عبارتند از: قلبهای خالص و پاک.

وی با تاکید بر اینکه ماه رمضان و ماه های قبل از این ماه، ماه استغفار است، تصریح کرد: خداوند بندگان خود را در شب های این ماه می بخشد و می بخشد و پیامبر (ص) می فرماید: از خداوند متعال دو توفیق در این ماه می خواهیم. اول توفیق روزه و دوم تلاوت قرآن.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه ایجاد اخلاق قرآنی در نهایت ثمره این ماه است، افزود: چرا که در این ماه نه تنها در خوردن و آشامیدن، بلکه در دیدن و شنیدن و سایر اعمال نیز مواظب است. و رفتارها و تحقق همه.» اینها رسیدن به یقین و تشخیص در راه الهی است.

وی با اشاره به اینکه البته این پایان نیست و شهادت در راه خداست، فوزی برتر از این نیست، تاکید کرد: وجود معنویت در همه ابعاد زندگی شهداست.

امام جمعه انزلی با تاکید بر اینکه در راه شهدا باید مبانی فکری و اعتقادی خود را عمیق کنیم، گفت: به آداب و رسوم خود عمل کنید.

حجت الاسلام شمس الدین تصریح کرد: تکرار این مناسبت ها باید ما را در راه شهدا مصمم تر کند و عزم و انگیزه ما برای حفظ خود و اطرافیان در راه شهدا بیشتر شود.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از سه خانواده شهید، یک جانباز و یک نفر بازنشسته نیروی دریایی تجلیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.