تخصیص 9 میلیارد دلار ارز ترجیحی در حساب بودجه 1401

[ad_1]

ایسنا/ همدان عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از تخصیص و پیش بینی 9 میلیارد دلار ارز ترجیحی در لایحه بودجه 1401 خبر داد.

کیومرث سرمدی واله در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: این میزان ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی مانند دارو، نهاده های دامی و کشاورزی، گندم، تجهیزات پزشکی از سوی دولت مجوز داده شده است.

وی افزود: مجلس در لایحه بودجه سال 1401 به دولت این اختیار را داد که 9 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی، ملزومات دارویی و نهاده های دامی و کشاورزی تصویب کند، مشروط بر اینکه اگر بتواند، ایجاد کند. زیرساخت ها و شرایط لازم». و شوک های قیمتی ناشی از گرانی داروها و نهاده های کشاورزی و دامی و کالاهای اساسی نباید دچار رکود شود و به طور غیرمتعارف ارز را حذف نکند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا زمانی که دولت نتواند این زیرساخت ها را اجرا کند، دولت موظف است این میزان پیش بینی شده در قانون بودجه 1401 را برای ارز ترجیحی که مجلس به آن اختصاص داده است، اجرا کند. دولت و باید از این ارز استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: شرط حذف ارز ترجیحی این بود که قیمت کالاهای اساسی از آخرین قیمت های پایان شهریور 1400 گرانتر نشود.

سرمدی واله تصریح کرد: در بین نمایندگان جزو مخالفان حذف ارز بودم و در جلسات غیرعلنی که با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد، نسبت به تبعات و آثار حذف ارز و فشار آن هشدار دادم. بر مردم

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.