تبدیل دره فرحزاد به پارک اکولوژیک در شهریور 1401

[ad_1]

شهردار منطقه 2 آخرین وضعیت احیای دره فرحزاد را تشریح کرد.

مهدی صالحی در گفت وگو با ایسنا وی درباره آخرین وضعیت احیاء و پاکسازی دره فرحزاد گفت: پس از راه اندازی قرارگاه اجتماعی به سرپرستی شهردار تهران، رفع معضلات اجتماعی در دستور کار قرار گرفت که در اولین اقدام به عنوان اولویت اجتماعی در نظر گرفته شد. مرحله سازماندهی معتادان اما برای مناطق دو و پنج به دلیل وجود دره فرحزاد که پاتوق معتادان متجاهر بود دستور کار تهیه شد.

وی با بیان اینکه من به عنوان شهردار منطقه 2 اقدامات این منطقه را بیان می کنم و اقدامات ما در راستای و همپوشانی با اقدامات شهرداری منطقه 5 در دره فرحزاد است، افزود: موضوع اعتیاد در دره دامن می زند و اجرای اساسی طرح ساماندهی دره رودخانه برای حذف بازگشت معتادان در دستور کار قرار گرفت.

شهردار منطقه 2 با بیان اینکه جمع آوری معتادان یکی از وظایف پلیس است و شهرداری فقط کمک می کند، افزود: خوشبختانه با حضور نیروی انتظامی جمع آوری معتادان در چند مرحله انجام شد و شاهد هستیم. کاهش حضور معتادان به مواد مخدر». استخدام 500 کارگر تمام آوار و آوار باقی مانده در دره را برای چندین سال از بین برد.

وی گفت: 17 تابلو قرمز در این محدوده نیز در اختیار دادستان است و باید وارد شود.

صالحی درباره برنامه شهرداری تهران برای ساماندهی دره فرحزاد گفت: پس از پاکسازی، احداث جاده کنار رودخانه در دستور کار قرار گرفته و از سوی دیگر با ایجاد مسیرهای تفریحی و تامین روشنایی این امکان فراهم می شود. به عموم مردم چرا که با حضور مردم معتادان این محل را ترک خواهند کرد.

وی با بیان اینکه پس از احداث دره فرحزاد در بوم پارک این سوال مطرح می شود گفت: احداث فاز صفر بوستان نهج البلاغه در حاشیه رودخانه دره فرحزاد در دستور کار سازمان پارک ها قرار دارد و به گفته مدیرعامل عملیات اجرایی سازمان پارکها از ابتدای اسفندماه آغاز شده و پیش بینی می شود تا شهریور ماه سال آینده به این مهم برسد.

وی در خصوص فازبندی عملیات اجرایی این پروژه گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده فاز یک برای دادمان و از دادمان تا نیایش فاز صفر تعیین شده است و از تقاطع بزرگراه هاشمی رفسنجانی به سمت آبشار خواهد بود. به بوم پارک تبدیل شده است.” برای استفاده در ساخت و سازهای شهری، روستایی و کوهستانی به نظر می رسد فاز سوم آبشار به دلیل مخالفت کمتر زودتر به مرحله اکتشاف برسد.

صالحی در پاسخ به ابهامات در مورد موفقیت ساماندهی دره فرحزاد به عنوان پاتوق سابق معتادان با تاکید بر اینکه بلاتکلیفی فضاهای شهری و عمومی باعث بروز و بروز چنین مشکلاتی می شود، گفت: پارک نهج البلاغه یا آقایان هم اکنون وضعیت بدتری دارند. نسبت به اینکه دره فرحزاد را داشتند اما می بینید که با حضور مردم معتادان این مکان ها را ترک کردند و نکته قابل توجه این است که محله فرحزاد اعتیاد آور نیست اما پذیرای معتادان است و برخلاف برخی از محله های تهران که چندین سال سابقه اعتیاد دارند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.