تاکید مقر تنظیم بازار بر درج همزمان قیمت تولید کننده و مصرف کننده

[ad_1]

رئیس سازمان دفاع از مصرف‌کننده و تولیدکننده گفت: درج همزمان قیمت‌های تولیدکننده و مصرف‌کننده در کرسی تنظیم بازار مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه جلسه تنظیم بازار امروز، عباس تابش، نتایج مراحل قبلی طرح شفاف سازی قیمت، ورود به قیمت تولیدکننده برای ایجاد بهره وری و رقابت سالم عوامل عرضه و توزیع، کاهش نوسانات نامتناسب قیمت کالاها به استثنای محصولات کشاورزی را کاهش داد. محصولات در سه ماه اخیر حذف تخفیف های بی اساس و غیر واقعی، کاهش قیمت مصرف کننده به بیش از 8000 قلم کالا، اطلاع رسانی قیمت و آگاهی مصرف کننده، حذف واسطه های غیر ضروری، جلوگیری از انباشت و احتکار کالاهای سرمایه ای در شبکه توزیع و نظارت بر رعایت سود مصوب قانونی حلقه های عرضه و توزیع.

به گفته وی، برای اینکه مصرف کننده از مزایای طرح بهره مند شود و قیمت پرداختی مصرف کننده کاهش یابد، همانطور که قبلاً تاکید شد، باید قیمت تولیدکننده و مصرف کننده به طور همزمان در کالا وارد شود تا از هرگونه اختلافی جلوگیری شود. سردرگمی یا سوء استفاده در مورد حقوق مصرف کننده هشدار داده شود.

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: با توجه به اینکه هنوز برخی از اتحادیه‌ها در سطح خرده‌فروشی اقدامات لازم را برای درج قیمت‌های مصرف‌کننده در قفسه‌ها یا روی کالاها بر اساس ماده 15 قانون نظام صنفی به طور کامل انجام نداده‌اند. ، در دوره گذار.” از روش قبلی تا روش فعلی و به صورت عرضی تا اجرای صحیح و همه جانبه ماده قانونی مذکور توسط کلیه خرده فروشان واحدهای تولیدی/وارداتی محصولات شامل علاوه بر قیمت تولیدکننده بر اساس ضوابط قیمت‌گذاری، حداکثر قیمت تا مصرف کننده باید از نظر ضرایب مصوب، سود و هزینه های شبکه توزیع و عرضه در بسته بندی کالا درج شود.

تابش با بیان اینکه شفافیت قیمت تولیدکننده روی کالاها و همچنین درج همزمان آن با قیمت مصرف کننده مورد تایید و تاکید ستاد تنظیم بازار امروز کشور قرار گرفت، گفت: یکی از پروژه های اصلی وزارت صنعت، معدن و شفافیت است. داد و ستد و روان سازی سیستم توزیع و قیمت گذاری و به روز رسانی روش های نظارت بر بازار در راستای بند 23 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بوده و فاز پنجم آن از ابتدای کن بر روی طیف وسیع تری از کالاها اجرا می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.