تاثیر مخرب زباله بر پرندگان و آبزیان در تالاب ها

[ad_1]

یک فعال محیط زیست با بیان اینکه عوامل انسانی در آلودگی تالاب ها تاثیرگذار است، گفت: آلودگی آب در تالاب ها باعث از بین رفتن دسته جمعی پرندگان و نابودی جمعیت یک منطقه می شود.

به گزارش ایسناتالاب ها یکی از مهم ترین زیستگاه های کره زمین هستند، علاوه بر اینکه مخزن ژنتیکی خوبی هستند، از آلودگی اقیانوس یا هر آب دیگری در پشت آن جلوگیری می کنند و از نظر یک دوستدار محیط زیست، آلودگی باعث فاضلاب انسان می شود. تالاب ها آلوده می شوند.

رزونیک فلک در گفت وگو با ایسنا وی درباره آلودگی تالاب ها گفت: عوامل آلودگی تالاب ها بیشتر عوامل انسانی هستند. برای مثال آلودگی ناشی از زباله های کشاورزی، زباله های بیمارستانی، زباله های صنعتی و فضولات انسانی وارد رودخانه ها می شود و حوزه های آبخیز از رودخانه ها تغذیه می کنند و گیاهان، جانوران و آبزیان را از بین می برند.

وی با تشریح تاثیر آلودگی تالاب ها بر پرندگان مهاجر و پرندگان تالاب گفت: با ورود ضایعات کشاورزی و سموم شیمیایی به تالاب ها، محل زاد و ولد پرندگان آلوده شده و تخم های لطیف پرندگان به جا می ماند.

این کارشناس محیط زیست درباره تاثیر آلودگی نفتی بر تالاب هورالعظیم گفت: با بیرون راندن نفت از تالاب ها پر پرندگان چاق و روغن وارد بدن آنها می شود و آسیب های جدی و گسترده ای به ما وارد می کند.تالاب ها.

وی افزود: آلودگی های مربوط به کودها و سموم شیمیایی بر تکثیر و سلامت پرندگان و سلامت آب تالاب ها تأثیر می گذارد و احتمال بروز این اثرات در درازمدت بیشتر است.

نیک فلک ادامه داد: آلودگی آب در تالاب ها می تواند با کشتن دسته های پرندگان در یک زیستگاه، جمعیت یک منطقه را به طور کامل از بین ببرد.

این کارشناس محیط زیست با اشاره به تاثیرات خشکسالی حوضه های آبخیز بر گرم شدن کره زمین گفت: تالاب ها تحت تاثیر گرمایش زمین هستند و رطوبتی که از آنها منتشر می شود، گرمایش زمین را زیاد نمی کند.

نیک فلک در پایان گفت: وقتی تالاب های بزرگ خشک می شوند، بادهای گرم و سوزان تابستان با عبور از سطح تالاب ها خنک نمی شوند. در این شرایط مانند تابستان های اخیر گرما زیاد و غیر قابل کنترل است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.