برگزاری وبینار «تهویه مکانیکی و کار با دستگاه ونتیلاتور»

[ad_1]

انجمن علمی دانشجویی هوشبری علوم پزشکی دانشگاه کرمانشاه، وبینار «تهویه مکانیکی و کار با دستگاه ونتیلاتور» را برگزار می کند.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، دستگاه ونتیلاتور (ventilator) به عنوان یک دستگاه معجزه گر سبب تنفس و ادامه حیات بیماران با مشکلات ریوی می‌شود. وظیفه این دستگاه کمک به تنفس و نجات بیمارانی است که به دلایل مختلف از انواع بیماری ها نمی توانند خود به خود و به راحتی تنفس کنند. این دستگاهِ تهویه مصنوعی، عمل تنفس در بیماران را بهبود می بخشد و در زنده ماندن آن ها نقش بسزایی دارد.

کار دستگاه ونتیلاتور ورود هوا با درصد اکسیژن بالا به داخل ریه ها و سپس خروج دی اکسید کربن از آن ها است. ونتیلاتور در بیماران دچار ایست تنفسی یا بیمارانی که تنفس ارادی خود را از دست داده اند با جذب اکسیژن مورد نیاز بدن و دفع دی اکسید کربن از آن سبب ادامه حیات آن ها می گردد. از این دستگاه به صورت موقت یا دائم در بیماران با مشکلات تنفسی که قادر به تهویه هوا نیستند استفاده فراوان می شود. به عنوان مثال کاربرد این دستگاه تنفس مصنوعی به هنگام بیهوشی های ناشی از جراحی یا در بیماران با ضایعه نخاعی و نیز افرادی که ریه آن ها در اثر بیماری های مسری نظیر کرونا آسیب دیده و قادر به ادامه تنفس نیستند، بسیار به چشم می خورد.

این برنامه با ارائه دکتر علیرضا عبدی ـ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، هشتم دی ساعت ۱۰ الی ۱۲، به صورت آنلاین در بستر ادوبی کانکت برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به شناسه Moradii76@ مراجعه کنند.

برگزاری وبینار «تهویه مکانیکی و کار با دستگاه ونتیلاتور»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.