برگزاری همایش تجلیل از پژوهشگران برتر قم

[ad_1]

ایسنا/قم جانشین ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری استان قم با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در استان، افزود: همایش تجلیل از پژوهشگران برتر استان با همت استانداری، پارک علم و فناوری و دانشگاه قم برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز در نشستی با اصحاب رسانه که به مناسبت فرارسیدن هفته پژوهش و فناوری در سالن مرکزی دانشگاه قم برگزار شد، بیان کرد: امیدواریم خداوند متعال به پژوهشگران استان در حل مشکلات جامعه به ویژه به کارخانجات و تولیدی‌ها عنایت ویژه داشته باشد.

جانشین ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری استان قم با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در استان، افزود: همایش تجلیل از پژوهشگران برتر استان با همت استانداری، پارک علم و فناوری و دانشگاه قم برگزار می‌شود.

دیرباز با بیان اینکه پژوهش و فناوری در خدمت تولید است، اظهار کرد: اقتصاد تنها در تولید خلاصه نمی‌شود، تولید نقش محوری دارد از این جهت اگر پژوهش و فناوری در خدمت تولید باشد قطع به یقین به سایر بخش‌ها مانند توزیع و مصرف بهینه و همچنین وضعیت نسبی استان قم در صنعت گردشگری و زیارتی می‌تواند کمک شایانی به این امر داشته باشد.

چاپ بیش از ۵ هزار مقاله پژوهشگران قمی در سایت scopus
در ادامه نیز، علی احسانی مدیر پژوهشی دانشگاه قم بیان کرد: فراخوان انتخاب پژوهشگران و فناوران دانشگاهی و نیز فناوران مراکز و پارک علم و فناوری از ۲۲ آبان‌ماه برای کلیه مراکز پژوهشی و دانشگاهی ارسال شد.

احسانی با اشاره به اینکه مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران ایرانی در مقالات jcr از معیارهای ارزیابی برای انتخاب پژوهشگر برتر به شمار می‌رود، افزود: ارائه مقالات در کنفرانس‌های بین‌المللی، طرح‌های پژوهشی که به مرحله فناوری رسیده است، تالیف کتاب از سوی انتشارات دانشگاهی، ترجمه کتاب اکتشاف و اختراع و عضویت دی هیئت تحریریه نشریات و داوری مقالات و کتب و طرح‌های مختلف از دیگر معیارهای ارزیابی انتخاب پژوهشگران است.

وی از دریافت ۵۵ مدرک هیئت علمی، ۱۲ پرونده دانشجو، ۲۰ پرونده فناور،۴پرونده صنعتگر، ۳۰ پرونده کارمند، ۶پرونده فرهنگی، ۴ پرونده حوزه، ۵ نفر پژوهشگر آزاد و ۴پرونده نوآور خبر داد و افزود: در استان قم تا به امروز ۵ هزار و ۲۸۸ مقاله به چاپ رسیده است و از این میان ۲ هزار و ۹۰ مقاله مربوط به دانشگاه قم و ۱۵ مقاله دانشگاه ادیان و ۲ مقاله حوزه است.

مدیر پژوهشی دانشگاه قم اظهار کرد: ۱۰ هیئت علمی به عنوان پژوهشگر برتر، ۵ دانشجوی برتر، ۶ فناور برتر استان، ۴ صنعتگر، ۱۱ کارمند نمونه، ۳ نفر معلم نمونه آموزش و پرورش در استان، ۳ نفر دانش‌آموز برتر، ۱ نفر به پژوهشگر آزاد، ۴ نفر پژوهشگر حوزوی توسط هیئت داوران انتخاب و در همایش پژوهشگران و فناوران برتر استان قم معرفی خواهند شد.

احسانی با بیان اینکه ۵ هزار و ۲۸۸ مقاله از استان قم در پایگاه اسکوپوس(scopus) به چاپ رسیده‌است، افزود: در سال ۲۰۱۳ تعداد مقالات استان ۱۹۵ مورد بوده و در سال ۲۰۲۱ به ۷۷۹ مقاله رسیده است و این نشان از رشد ۴ برابری در این بازه زمانی می‌دهد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.