با معافیت مددجویان کمیته امداد از پرداخت قبوض/ مستاجران چه باید کرد؟

[ad_1]

ایسنا/ گلستان مدیرکل کمیته امداد استان گلستان جزئیات طرح معافیت کمیته امداد برای پرداخت قبوض آب، برق و گاز را تشریح کرد.

بر اساس قانون بودجه 1400، مددجویان دو نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در صورت رعایت الگوی مصرف از پرداخت قبوض آب، برق و گاز معاف هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در خصوص جزئیات این طرح اظهار داشت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، مشترکین تحت پوشش کمیته امداد از پرداخت قبوض آب، برق و گاز معاف هستند. رایگان بودن قبوض منوط به رعایت الگوی مصرف است.

عیسی بابایی افزود: یکی از خدماتی که سالانه به مددجویان کمیته امداد ارائه می شود، بلاعوض انشعابات است که مددجویان این نهاد از پرداخت هزینه گاز، آب، برق و پروانه ساختمانی معاف هستند و امسال طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی معافیت های اسلامی از هزینه انشعابات نیز مشمول معافیت یا تخفیف قبوض آب، برق و گاز بود.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از وجود 80 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد در استان گلستان خبر داد و تصریح کرد: حدود 20 هزار خانوار به هر یک از آب، برق و گاز تحت پوشش این نهاد معرفی شدند. کمیته سوکورو در گلستان اطلاع رسانی لازم انجام شد تا بقیه خانواده های تحت پوشش بتوانند در این طرح شرکت کنند.

وی تاکید کرد: در طرح معافیت مشترکان از پرداخت قبوض آب، برق و گاز، الگوی مصرف مشخص شده و پرداخت قبوض تا سقف الگوی مصرف مشخص شده رایگان است و استفاده مازاد بر الگوی مصرف در ساعت درج می شود. هزینه ای که مشتری موظف به پرداخت آن است.

بابایی خاطرنشان کرد: مشتریانی که از سال‌های گذشته یعنی قبل از سال 1400 و امسال با رعایت الگوی مصرف تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته‌اند، از سال 2018 در آمار دستگاه‌های خدمات‌رسان، تخفیف هزینه‌های آب، نور و گاز لحاظ نمی‌شوند. ابتدای امسال (در 11 ماهه اول سال جاری در حساب شما محاسبه می شود و مشمولانی که در سال 1400 تحت پوشش کمیسیون امداد قرار گرفته اند نیز از همان تاریخ از پرداخت قبوض آب، برق و گاز معاف هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با بیان اینکه جلسات مشترکی با شرکت های خدمات رسان استان گلستان داشتیم و مقرر شد اطلاعات و شماره اشتراک مددجویان تحت حمایت در اختیار این شرکت ها قرار گیرد تا از این طرح بهره مند شوند. و گاز معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه مشتریان تحت حمایت کمیته امداد برای بهره مندی از تخفیف یا معافیت در پرداخت قبوض آب، برق و گاز باید شماره اشتراک کنتورهای خود را از طریق درگاه اینترنتی soha.emdad.ir این نهاد ثبت کنند، خاطرنشان کرد: مشتریان می توانند شماره اشتراک کنتورهای خود را از طریق درگاه اینترنتی soha.emdad.ir ثبت کنند. کد مدیران ملی می توانند حساب کاربری خود را در قسمت نام کاربری و رمز عبور ثبت کنند و یا با مراجعه به میز خدمات دولتی در این طرح ثبت نام کنند.

بابایی تاکید کرد: این طرح برای کسانی است که شماره اشتراک به نام مشتری دارند، یعنی اگر خانه و قبوض آب، برق و گاز به نام مشتری نباشد مشمول این طرح نمی شود و همچنین کسانی که در آپارتمان ها و کنتورهای آب زندگی می کنند. با سایر صاحبخانه ها رایج است. این مشتریان با هماهنگی صاحبخانه ممکن است تخفیف در هزینه نهایی قبض آب را لحاظ کنند، البته مستاجران مستاجر با ارائه مدارک مربوطه از جمله نامه می توانند از این طرح بهره مند شوند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.