بازدید معاون اول رئیس جمهور از فرهنگسرای دزفول و موزه دفاع مقدس

[ad_1]

معاون اول رئیس جمهور که روز گذشته به زادگاهش دزفول سفر کرده بود، امروز از فرهنگسرای و موزه دفاع مقدس دزفول بازدید و از محتویات و قسمت های مختلف این مرکز بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، محمد مخبر از مدیریت مستند و پژوهشی مرکز، کتابخانه و ادبیات، واحد فرهنگی و هنری موزه و … بازدید کرد. محتوای نمایش داده شده در مرکز فرهنگسراها و موزه های دفاع مقدس خوزستان گزارش دادند و اظهار داشتند: استان خوزستان به دلیل درگیری مستقیم در جنگ تحمیلی در چندین زمینه عقب مانده است و موظف هستیم به این استان توجه ویژه ای داشته باشیم تا بتوانیم بر این تاخیرها فائق آییم.
وی افزود: خوزستان بیشترین فرهنگسراها و موزه های دفاع مقدس را دارد اما روند رو به رشد این مراکز به ویژه فرهنگسرای خوزستان و موزه دفاع مقدس در اهواز چندان مطلوب نیست و باید در سطح ملی به آن کمک کرد. شایان ذکر است که این موزه ها میزبان خوبی برای زائران از سراسر کشور هستند.
سردار «نادر ادیبی» دبیر ستاد راهیان نور، سردار «عبدالرضا مرادجاتی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان، سرهنگ «محمدرضا لیلی زاده» فرمانده سپاه دزفول و سرهنگ «جولائی» مدیر فرهنگسرای و موزه دفاع مقدس دزفول نیز معاون اول رئیس جمهور را در این بازدید همراهی می کرد.
موزه دفاع مقدس دزفول در مساحتی به وسعت 16420 متر دارای یک موزه سرپوشیده است که 150000 سند مکتوب، 230000 عکس، 50000 دقیقه صوت و 19000 فیلم از دوران دفاع مقدس را در خود جای داده است. این موزه دارای بخش هایی مانند کتابخانه تخصصی جنگ، واحد اسناد، گروه روایت دزفول و یادمان هشت شهید گمنام و برخی تجهیزات نظامی غارت شده توسط دشمن بعثی از جمله تانک، نفربر، توپخانه و سلاح های ضدهوایی است. توپ هواپیما نیز مسیر نور است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.