باتجربه ترین تیم تاریخ ایران در جام جهانی 2022 قطر

[ad_1]

تیم ملی ایران با تجربه ترین تیم خود را به جام جهانی 2022 قطر اعزام می کند تا تعداد زیادی از بازیکنان این تیم دومین و سومین حضور خود را در این رقابت ها تجربه کنند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران برای سومین بار متوالی در جام جهانی حضور خواهد داشت که حضور بازیکنان باتجربه تری نسبت به گذشته در تیم ملی را به همراه خواهد داشت. در حال حاضر بیش از 10 بازیکن تیم ملی ایران تجربه یک بار حضور در جام جهانی و سه بازیکن نیز تجربه دو بار حضور در جام جهانی را دارند که در جام جهانی 2022 افزایش خواهد یافت.

احسان حاجوسفی، کریمه انصاری، فرد و علیرضا جهانبخش سه ملی پوش با دو بار سابقه حضور در جام جهانی هستند که احتمالا در جام جهانی 2022 حضور خواهند داشت و مسعود شجاعی را به باتجربه ترین بازیکن ایرانی حاضر در جام جهانی تبدیل می کند.

همچنین بازیکنانی مانند سردار آزمون، مهدی طارمی، علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی، میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، وحید امیری، سامان قدوس، مجید حسینی و امیر عابدزاده نیز نفراتی هستند که در جام جهانی 2018 حضور داشتند و اکنون در تیم ملی ایران حضور دارند. تیم. تیم .

نتیجه با این ترکیب، ایران باتجربه ترین تیم تاریخ خود را در جام های جهانی خواهد داشت و حداقل یک بار جو جام جهانی را لمس کرده و بازی های سختی انجام داده است.

این در حالی است که ایران در گذشته همواره با کمبود تجربه در جام جهانی روبرو بوده و به همین دلیل در طول مسابقات با مشکلاتی مواجه بوده و بازیکنان قبل از آشنایی با جو و جو مسابقات از مسابقات کنار رفته اند. . .

نگاهی به فصل های گذشته نشان می دهد که تعداد کمی از بازیکنان قبلاً حداقل یک بار در جام جهانی بازی کرده اند:

1978 (اولین حضور در جام جهانی): –

1998 (دومین حضور با وقفه 20 ساله):-

2006 (سومین حضور در جام جهانی):

علی دایی و مهدی مهدوی کیا (حضور دوم)

2014 (چهارمین حضور در جام جهانی):

جواد نکونام، مسعود شجاعی (حضور دوم)

2018 (پنجمین حضور در جام جهانی):

مسعود شجاعی (حضور سوم)

علیرضا جهانبخش، احسان حاجوسفی، رضا قوچان نژاد، کریم انصاری فرد، پژمان منتظری، اشکان دژاگه (حضور دوم)

احتمالی: 2022 (ششمین حضور در جام جهانی):

احسان حاجوسفی، کریمه انصاری، فرد و علیرضا جهانبخش (حضور سوم)

سردار آزمون، مهدی طارمی، علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی، میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، وحید امیری، سامان قدوس، مجید حسینی و امیر عابدزاده (حضور دوم)

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.