ایجاد مشوق های جدید برای نامزدهای اصلاحات در بافت های فرسوده

[ad_1]

با موافقت شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، دولت از سرمایه‌گذارانی که آمادگی خود را برای تجمیع دال‌های ریزدانه اعلام می‌کنند و سرمایه‌گذاران کوچکی که دال‌هایی را که قابل ادغام با دال‌های مجاور نیستند، بازسازی می‌کنند، حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، یکی از برنامه های شرکت بازآفرینی شهری وابسته به وزارت راه و شهرسازی اعطای مشوق های فیزیکی به سازندگان است که با همکاری معاونت شهرسازی و معماری انجام می شود.

در این راستا شرکت بازآفرینی شهری ایران با ارائه این مشوق ها به دنبال تشویق توسعه محله است و از سازندگانی که مسئولیت نوسازی یک محله را بر عهده می گیرند، حمایت می شود.

از این رو شرکت بازآفرینی شهری ایران از سرمایه‌گذارانی که اعلام آمادگی می‌کنند دال‌های ریزدانه را تجمیع می‌کنند و سرمایه‌گذاران خرد که دال‌های غیرقابل ادغام با دال‌های مجاور را نوسازی می‌کنند، حمایت می‌کند.

محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این خبر در پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت:

وی مشارکت در نوسازی بافت‌های فرسوده را فرصتی مغتنم برای سرمایه‌گذاران خرد و کلان دانست و خاطرنشان کرد: به‌دنبال نامزدهای واقعی نهضت ملی مسکن هستیم که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند تا بتوانند انتخاب کنند. واحدهای تولید شده در مناطق فرسوده با تسهیلات بانکی ارزانتر را انتخاب کنید یا زمین رایگان با اجاره 99 ساله دریافت کنید.

دولت، شهرداری، بنیاد مسکن و بخش خصوصی به تازگی برنامه ریزی برای نوسازی، بهسازی و حفاظت از بافت تاریخی، فرسوده و حومه شهر را آغاز کرده اند. در همین راستا هشتم اسفندماه، تفاهم نامه ای بین شهرداری تهران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی در شهر تهران منعقد شد.

از سوی دیگر شهرداری تهران در ماه های اخیر کمپ ایجاد کرده است. بر اساس طرح نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم برای نوسازی بافت های فرسوده وام کم بهره 450 میلیون تومانی اختصاص می یابد.

بر اساس مصوبه شورای عالی مسکن، تمامی حمایت‌های نهضت ملی مسکن باید بدون رعایت چهار شرط برای مقاوم‌سازی مسکن در بافت‌های فرسوده انجام شود. کارمزد تسهیلات بانکی در این مناطق نیز 12 درصد خواهد بود. این در حالی است که نرخ سود تسهیلات جهش تولید و واحدهای عرضه مسکن در سایر مناطق 18 درصد است، اما در صورتی که دولت بخشی از سود این وام را در قالب یارانه تضمین کند، تسهیلات با یارانه به متقاضیان اعطا خواهد شد. نرخ ها

محمد آیینی در اوایل اسفندماه سال جاری گفت: در حوزه تسهیلات بانکی پیشنهاد در نظر گرفتن تسهیلات در مناطق حاشیه مانند روستایی با نرخ سود 4 درصد است. چون وضعیت حاشیه شهرها خیلی بدتر از روستاهاست.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.