ایجاد شغل برای حدود 3000 نفر با اجرای طرح توسعه آچو راور

[ad_1]

ایسنا/ کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برنامه های توسعه فولاد راور گفت: پیش بینی می کنیم با اجرای این طرح ها 2500 تا 3000 شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود که تا امروز 98 درصد از نیروهای به کار گرفته شده را فرزندان راور تشکیل می دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در جمع مردم راور با اشاره به روستاهای خورند و فیض آباد راور با اشاره به مطالبات مردمی در حوزه بنیاد مسکن پروژه هادی یک روستایی گفت: با وجود اینکه در سال های اخیر و به دلیل وقوع زلزله در شهرستان راور در شرایط خاصی قرار داشتیم، اما میزان بازسازی مسکن شهری و روستایی در این شهرستان بیشتر از سایر مناطق استان کرمان است. و ما انتظار داریم که این تعداد به 90 برسد.” به 100% برسید و از داشتن خانه های غیرمقاوم در شهر دست بردارید.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر نهضت آسفالت در بسیاری از روستاها پیشرفت داشته و جای قدردانی از کارکنان وجود دارد، گفت: یکی دیگر از مشکلات روستاهای شهرستان راور محدودیت آب است که همچنان این محدودیت را داریم. مشکلات و در صورت عدم مدیریت، مشکلات بیشتری وجود خواهد داشت. مدیران ارشد استان و مرکز اندیشکده آب اتاق بازرگانی ایران باید با مطالعات علمی ذخیره سازی و استفاده بهینه آب با روشی نوین در دستور کار قرار گیرند.

پورابراهیمی گفت: خط دوم انتقال آب خلیج فارس به کرمان نیز در حال انجام است و به نفع استان های شمال شرق کشور این خط از مسیر راور عبور می کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس درباره وضعیت اشتغال و تولید در شهرستان راور گفت: سازه های کارخانه لاستیک از خرداد 1401 نصب می شود و تاکید داریم که همه نیروها بومی باشند مگر اینکه نیروی متخصص در راور وجود داشته باشد.

وی با اشاره به طرح های توسعه آچو راور گفت: پیش بینی می کنیم با اجرای این طرح ها 2500 تا 3000 شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود که تا امروز 98 درصد از نیروهای به کار گرفته شده را فرزندان راور تشکیل می دهند.

پورابراهیمی بیان کرد: در حوزه خوداشتغالی نیز با بانک رسالت به توافق رسیده ایم که بر اساس ضوابط به هر تعداد از جوانان واجد شرایط 100 میلیون تومان وام با نرخ 4 درصد اعطا کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به موضوعات مهم در دستور کار سال آینده گفت: با توجه به شاخص های اقتصادی، روند بهبود عملکرد اقتصادی در سال آینده قابل بررسی است.

وی افزود: در هشت سال گذشته نرخ رشد اقتصادی نامطلوبی در کشور داشته ایم، میانگین عملکرد اقتصادی دولت در هشت سال گذشته صفر است و پیش بینی مراکز ملی و بین المللی برای سال آینده است. حدود سه درصد از رشد اقتصادی کشور ما آغازی مهم برای اقدام مثبت است.»

پورابراهیمی گفت: در نیمه دوم امسال با روی کار آمدن دولت سیزدهم میزان صادرات غیرنفتی بسیار مثبت بود و در شش ماه گذشته نسبت به سال گذشته و تجارت 30 درصد افزایش داشته است. تعادل رو به بهبود است و درآمدهای ارزی افزایش یافته است، ببینیم این مسائل چه تاثیری بر زندگی مردم دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.