انصراف غیررانندگان از «بیمه رانندگان» / جایگزینی رانندگان جدید توسط این افراد تا یک سال آینده

[ad_1]

مدیرکل ثبت احوال و محاسبات انفرادی سازمان تامین اجتماعی در تشریح آخرین وضعیت بیمه رانندگان گفت: سازمان شهرداری ها اسامی 5000 نفر از افرادی که در حال حاضر در مشاغل رانندگی مشغول به کار نیستند را اعلام کرده است. ما با هماهنگی شرکت خدمات ماشین در حال پالایش این افراد هستیم تا بتوانیم بیمه انفرادی را با رانندگان جدید جایگزین کنیم.

محمد محمدی در گفت وگو با ایسنا، وی در گزارش مختصری از سابقه بیمه رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری اظهار داشت: اعتبار اعطای اقدام کارفرمایی دولت در بخش رانندگان از سال 93 تا 97 در قوانین بودجه سنواتی پیش بینی نشده بود. در سال 1377 که این اعتبار پیش بینی شده بود، پرداخت نشد.

وی افزود: برای امسال و سال آینده تعدادی پیش بینی شده است که برای رانندگان تحت پوشش بیمه مستمر خواهیم داشت.

مدیرکل ثبت احوال و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تعدادی از رانندگان شاغل در وسایل نقلیه عمومی از جمله رانندگان تاکسی داریم که هنوز مشمول محدودیت های اعتباری در قانون بودجه نشده اند، گفت. با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان راهداری و شهرداری ها و شهرک های کشور را تغییر دادیم تا بتوانیم برخی از رانندگانی که در حال حاضر از منابع دولتی استفاده می‌کنند، اما عملاً در مشاغل رانندگان مشغول به کار نیستند، با اصلاحاتی که توسط متولیان دو نهاد مذکور انجام می‌شود، شناسایی و از شمول این بیمه رانندگان خارج و وارد می‌شوند. خوداشتغالی بیمه و مشاوره داوطلبانه.

محمدی ادامه داد: در پی تفاهم نامه و دستور اداری صادره در تاریخ 26 بهمن 93 به استان ها این اختیار را دادیم که با هماهنگی سازمان راهداری و شهرداری ها نسبت به تبادل اطلاعات رانندگان و حذف افراد خاطی از لیست بیمه رانندگان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این کار توسط ارگان هایی انجام می شود که ما را معرفی کرده اند، گفت: در حال حاضر سازمان شهرداری اسامی 5000 نفر را اعلام کرده که در کار راننده شاغل نیستند. ما با هماهنگی شرکت خدمات ماشین در حال پالایش این افراد هستیم تا بتوانیم تک تک آنها را با رانندگان جدید جایگزین کنیم.

مدیرکل کاداستر و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی افزود: وقتی 5 هزار نفر از لیست ما خارج می شوند، می توانیم با گرفتن 13.5 درصد حق بیمه افراد جدید را تحت پوشش قرار دهیم، اما این آمار مربوط به مرحله اول است. سازمان راهداری هم همین کار را کرد و اسامی 2600 نفر را اعلام کرد که فکر می کنم تا اواسط سال آینده رانندگان واقعی را تحت پوشش پالایش و ساماندهی قرار دهد.

محمدی تاکید کرد: امیدوارم بتوانم تمامی رانندگان پشت نوبت را چه از محل پالایشگاه و چه از محل اعتباری که در سال آینده تامین می شود تحت پوشش قرار دهد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.