از محکومیت سفیر سابق تا واکنش به اظهارنظرهای حاشیه ساز

[ad_1]

محکومیت سفیر سابق ایران در آلمان، برگزاری دومین جلسه دادگاه جمشید شارمهد، واکنش دادستان کل کشور به اظهارات یک نویسنده در جشنواره فیلم فجر و… اخبار هفته گذشته

به گزارش ایسنا، در این گزارش مهم ترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته را مرور می کنیم.

فایل صوتی فرمانده سابق سپاه چیز جدیدی نبود

از محکومیت سفیر سابق تا واکنش به اظهارنظرهای حاشیه ساز

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری هفته جاری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال ایسنا درباره پرونده منتشر شده اخیر فرمانده کل سابق سپاه مبنی بر اینکه روند رویارویی چگونه است و چگونه ادامه خواهد داشت؟ وی گفت: این فایل صوتی چیز جدیدی نیست و همین فایل سال ها پیش معرفی شده است و قبل از انتشار این فایل، مسئولان سپاه و سازمان های اطلاعاتی و نظارتی وارد شده و چند نفر را که از یکی از شرکت های Fundação Cooperativa سوء استفاده کرده بودند، شناسایی کردند. . . و تحقیقات جدی و با کمک قوه قضائیه نیروهای مسلح افراد دستگیر شدند و برخورد با عاملان جنایات آن پرونده قاطعتر و تندتر از سایر موارد بود.

خدائیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای رسیدگی به شکایات مجلس از دولت قبل چه اقداماتی لازم است، گفت: در خصوص پرونده هایی که برای برخی از مسئولان دولت های گذشته حتی برخی از مسئولان بانک مرکزی و برخی از مسئولان مطرح شده است. برخی از موارد در قفسه گذاشته شد و کار کرد.
وی افزود: برای قوه قضائیه مهم نیست که مرتکب جرم شده یا از موقعیت خود سوء استفاده کرده است، بلکه برای قوه قضائیه مهم است که مرتکب جرم شده و مردم در این مدت با برخی افراد در سطوح بالای حکومتی حتی در دولت شهادت می دهند. معاون اول و برخی از مسئولان». رهبر کشور تحت تعقیب و حتی محکومیت قرار گرفته است و اگر گزارش مقامی به قوه قضائیه ارائه شود و دلایل لازم در آن ارائه شود، قوه قضائیه وارد آن می شود.

حسین موسویان به 11 ماه حبس تعزیری محکوم شد

از محکومیت سفیر سابق تا واکنش به اظهارنظرهای حاشیه ساز

سخنگوی قوه قضاییه در جلسه این هفته شورای عالی قضایی از صدور حکم قطعی برای مسئولان وقت منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: خدایار علم بیگی با ارائه منطقه آزاد اعلام می کند که این فرد می تواند 2 میلیارد یورو سرمایه گذاری کند. ضمناً 200 هکتار از زمین کیش با قیمتی به علم بیگی واگذار می شود و آن فرد به تعهدات خود عمل نمی کند.

وی افزود: در سال 1386 الحاقیه ای به قرارداد منعقد شده با علم بیگی انجام شد و متأسفانه برخی از مواد قرارداد حذف و بند داوری تعریف شد و «اتاق بازرگانی بین المللی» به عنوان داور انتخاب شد. بر خلاف قوانین؛” بعد از مدتی این 200 هکتار در اختیار شرکت دیگری به نام «شرکت توسعه گل شرق» قرار می گیرد و حدود 100 هزار مترمربع دریا به شما می دهند اما در نهایت به تعهدات خود عمل نمی کنند. این پرونده که در آن زمان در سازمان بازرسی در حال بررسی بود، اخیراً به صدور حکم منجر شد و حسین موسویان، سفیر وقت ایران در آلمان، به 11 ماه حبس محکوم شد.

تشریح اقدامات تروریستی جمشید شارمهد توسط نماینده دادستان

از محکومیت سفیر سابق تا واکنش به اظهارنظرهای حاشیه ساز

دومین جلسه رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

نماینده دادستان با اشاره به اقدامات تروریستی این گروه گفت: انفجار در کفش فروشی حرم امام راحل در 30 آبان ماه سال جاری یکی از اقدامات تروریستی گروه تندر بود. عباسی ملقب به پیروز به حرم امام راحل حمله کرد.

وی ادامه داد: در جریان این بمباران از آنجایی که مقصر شناسایی شد، ضامن بمب عقب نشینی کرد و خود را منفجر کرد و خوشبختانه در این عملیات به شهروندان آسیبی نرسید. بلافاصله پس از بمب گذاری، به اصطلاح انجمن پادشاهی ایران، افرادی را به عنوان مسئول بمب گذاری معرفی کرد.

واکنش دادستان کل کشور به حاشیه های مطرح شده در جشنواره فیلم فجر

از محکومیت سفیر سابق تا واکنش به اظهارنظرهای حاشیه ساز

در راستای احقاق حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، معاون دادستان کل کشور طی نامه‌ای رسمی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سمت مدعی العموم خواستار رسیدگی لازم به منظور مقابله با اظهارات نادرست و غیرکارشناسانه اعضای یکی از آثار جشنواره فیلم فجر 40. این اتفاق خواهد افتاد.

غلام عباس ترکی معاون دادستان کل کشور در بخشی از این نامه به نشست خبری اعضای یکی از آثار جشنواره اخیر فیلم فجر اشاره می کند که با بیان مطالب غیر تخصصی و احساسی، برخی حکومت ها را نادیده گرفته و موجب استکبار ستیزی می شود. و کینه توزی در جامعه اسلام را به ویژه برای متدینین فراهم کرد.

نظارت ویژه مروجین در شبکه توزیع در آستانه عید نوروز

از محکومیت سفیر سابق تا واکنش به اظهارنظرهای حاشیه ساز

این قاضی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه شبکه توزیع را یکی از ابعاد مهم در ساختار اقتصاد و بازار دانست و به ناسالم و معیوب بودن شبکه توزیع در کشور اشاره کرد. دولت تدبیر جدی برای اصلاح چرخه توزیع معیوب و ناسالم داشته باشد و حداکثر کمک را به دولت و زندان ها برای نظارت بر توزیع محصولات در بازار بکند تا برای مردم این حوزه مشکل ایجاد نشود.

وی در عین حال از اقدامات دولت سیزدهم برای رفع نواقص و مشکلات شبکه توزیع محصولات در کشور و مقابله با جوسازی برخی دلالان و واسطه ها تقدیر کرد و گفت: این کار را برای دولت انجام می دهد.

محسنی اژه ای در ادامه این نشست بابیان اینکه حفظ شئونات اسلامی و دینی یک ضرورت است، به برخی حواشی و ایرادات خلاف شرع و عرف در حاشیه جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و خواست: دادستان کل کشور، دادگستری و دادسرای تهران از وقوع جرم توسط قوه قضائیه که مسئولانه، فعال و پیشگیرانه در این زمینه عمل کرده و دستورات و تذکرات لازم را ارائه کردند، قدردانی می کنیم.

وی در این راستا از مراجع، علما و بزرگان حوزه که مسئولانه و با غیرت دینی در برابر این گونه توهین ها واکنش نشان می دهند، تشکر و قدردانی کرد و بر لزوم توجه همگان به توصیه ها و توصیه های این بزرگواران و حافظان حریم دین و شریعت تاکید کرد.

برگزاری دو آزمون وکالت در سال 1401 توسط کانون وکلای دادگستری

از محکومیت سفیر سابق تا واکنش به اظهارنظرهای حاشیه ساز

در دیدار حجت الاسلام والمسلمین قدرتی معاون حقوقی و قضایی قوه قضائیه با حجت الاسلام والمسلمین هادی رئیس پژوهشکده قضایی و حسن ابدالیان پور رئیس مرکز وکلای دادگستری مقرر شد در پایان فروردین ماه 1401 برای داوطلبان امتحانی گرفته شود. این آزمون فوق العاده است و آزمون شهریور مرکز طبق روال هر سال در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

موافقت رئیس قوه قضائیه با اصلاح تصمیمات قضایی مقامات قضایی

از محکومیت سفیر سابق تا واکنش به اظهارنظرهای حاشیه ساز

رئیس قوه قضائیه در راستای اجرای جزء اول بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال 1400 به موجب تصویب نامه مورخ 09/04/1300 آقای این مصوبه.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.