اردوغان: عملیات پنجه قفل کاملاً مطابق با قوانین بین المللی است

[ad_1]

رئیس جمهور ترکیه مدعی شد که عملیات “پنجه قفل” ارتش ترکیه علیه اعضای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) در شمال عراق مطابق با قوانین بین المللی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: ترکیه به عملیات خود علیه تروریست ها در خارج از کشور ادامه می دهد و معتقد است که امنیت خارج از مرزهای این کشور آغاز می شود و تا کنترل کامل مرزهای جنوبی این کشور به عملیات خود ادامه می دهیم تا هیچ تروریستی نتواند به آن نفوذ کند. یا از کشور فرار کنند.

وی گفت: «تعداد تروریست‌هایی که در مرزهای جنوبی در سال 2022 خنثی شدند به 1000 نفر رسید، از جمله تروریست‌هایی که در عملیات‌های اخیر خنثی شدند». هدف از این عملیات پاکسازی کامل منطقه زاب از وجود عناصر تروریستی است.»

وی توضیح داد که عناصر تروریستی همیشه به این منطقه حمله کرده اند زیرا نفوذ به زمین و آب و هوای آن دشوار است و نیروهای مسلح ترکیه در حال پاکسازی منطقه هستند.

وی تاکید کرد که این عملیات، مانند سایر عملیات ها در ترکیه، “منطبق کامل” با قوانین بین المللی از منشور سازمان ملل تا توافقات دوجانبه با همسایگانش است.

وی گفت: «ترکیه بسیار مراقب است که در جریان این عملیات به غیرنظامیان یا میراث فرهنگی آسیبی وارد نشود و تاکنون چنین ادعایی مطرح نشده است». ترکیه قدرت، اراده و قدرت تضمین امنیت خود را دارد و اجازه ایجاد کریدور تروریستی در مرزهای جنوبی خود را نخواهد داد. من یک بار دیگر تاکید می کنم که دیر یا زود این نقشه کثیف و خونین را شکست خواهیم داد.

ترکیه اخیرا عملیات نظامی موسوم به «پنجه قفل» را علیه عناصر پ ک ک در شمال عراق آغاز کرد که با واکنش شدید مقامات و سیاستمداران عراقی مواجه شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.