احتمال خشک شدن رودخانه کشکان

[ad_1]

ایسنا/ لرستان مدیرعامل آب منطقه ای لرستان از احتمال خشک شدن رودخانه کشکان در سال جاری خبر داد.

داریوش حسن نژاد در اولین نشست با مدیران منابع آب شهرستان های تابعه که امروز 15 فروردین ماه به منظور مدیریت و بررسی منابع آبی موجود در سال 1401 برگزار شد، گفت: امسال سال تولید، دانش بنیان و اشتغال نامگذاری شد. و برای همه ما باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف و دستیابی به محصولی پایدار با دانش و اشتغال به کار بگیریم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تمامی کارکنان شرکت علیرغم چالش های کم آبی سال سختی را پشت سر گذاشتند، افزود: سال جاری با خشکسالی بیشتر در استان مواجه خواهیم بود.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان خاطرنشان کرد: یکی از چالش ها و مشکلات احتمالی امسال خشکی رودخانه های کشکان، مادیان رود، تیره و … است که این شهرستان به شدت در حال تخلیه منابع آب زیرزمینی خود است.

حسن نژاد افزود: تنها در سال گذشته 96 میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی استان تخلیه شد که باید از ادامه این روند جلوگیری می شد.

وی بیان کرد: در شهرستان دلفان تمام تلاش خود را برای احداث سدی با ظرفیت حدود 5.8 میلیون مترمکعب برای ذخیره منابع آبی در این شهرستان به کار گرفتیم که در طول یک سال 22 میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی تخلیه شد. .

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان ادامه داد: در شهرستان سلسله با تمام مدیریتی که انجام می شود در سال گذشته 21 میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی این شهرستان تخلیه شد، بنابراین باید با برنامه ریزی صحیح و تلاش بی وقفه در حفظ و نگهداری اقدام کرد. منابع آب زیرزمینی استان

حسن نژاد تاکید کرد: مدیران شهرداری با توجه به شناختی که از منابع آبی شهر خود دارند و با توجه به نقاط قوت و ضعف برای مدیریت بهتر منابع آب، موظفند در سال جاری برنامه ریزی و ارائه و اولویت بندی اهداف را انجام دهند و به سمت جلو حرکت کنند. اهداف شرکت در سال جاری ادامه روند رشد سال گذشته با تلاش و جدیت بیشتر و با همکاری و هماهنگی بیشتر با سایر دستگاه های اجرایی و اعضای محترم شورای حفاظت از منابع آب جهت مدیریت صحیح و بر اساس دانش پیشگیری از خسارت می باشد. به منابع آب زیرزمینی استان.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.