آیا سال ها کمتر از یک سال است؟

[ad_1]

بسیاری از کارگران ممکن است در طول سال وارد کارگاه جدیدی شده باشند. از سوی دیگر، بسیاری از افراد ممکن است پس از چند ماه و قبل از اینکه سابقه کاری آنها به یک سال برسد، کار خود را ترک کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سپیدار سیستم، سوال مهم درباره این افراد این است که آیا سنوات به آنها تعلق می گیرد؟ بسیاری از کارفرمایان فکر می کنند که اگر کارگر یک سال کامل کار نکند یا کمتر از یک سال سابقه کار داشته باشد، سنوات به او تعلق نمی گیرد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، باید بدانید که این تصور اشتباه است! در ادامه با بررسی دیه و پایه مستمری با وضعیت افراد زیر یک سال سابقه و نحوه پرداخت سنوات آشنا می شویم. با ما بمان.

حق سنوات و مبنای سنوات چیست؟

برای پاسخ به این سوال که آیا سنوات متعلق به کمتر از یک سال است، باید مفاهیمی مانند حق سنوات و مبنای سنوات را بشناسیم. استحقاق سنوات، کمک هزینه پایان کار برای کارگرانی است که در صورت داشتن یک سال سابقه کار مشمول آن می شوند.

پایه سنوات مبلغی است که هر ساله به دستمزد کارگرانی که بیش از یک سال سابقه کار دارند اضافه می شود. سال پایه علاوه بر افزایش انگیزه کارگران یکی از دلایل تفاوت دستمزد کارگران با تازه واردان است. از این طریق پرداخت کنید سنوات برای کارفرمایان و کارگران بسیار مهم است.

آیا سنوات به افراد کمتر از یک سال سابقه پرداخت می شود؟

همانطور که گفته شد کلیه کارگران و کارمندان با حداقل یک سال سابقه کار مشمول سنوات خدمت می باشند. با این حال، برخی از کارفرمایان ممکن است به اشتباه تصور کنند که کارگرانی که کمتر از یک سال کار کرده اند یا شغل خود را در طول سال ترک کرده اند، شامل سنوات نمی شود.

طبق فرمول، همه کارگران مشمول سنوات هستند، اما مبلغ پرداختی به افرادی که یک سال کامل کار کرده اند با افرادی که در طول سال کار را ترک کرده اند، متفاوت است. کلیه مستمری کارگران باید توسط کارفرما پرداخت شود.

آیا سال ها کمتر از یک سال است؟

سنوات یک سال و کمتر از یک سال چگونه محاسبه می شود؟!

برای محاسبه سال های یک سال کامل و کمتر از یک سال از دو فرمول مختلف استفاده می شود. فرمول سالانه به شرح زیر است:

365 / تابع سنوات پایه حقوق اساسی در جمله = حق سنوات

با توجه به فرمول فوق، استحقاق سنوات در پایان یک سال کاری معادل یک ماه حقوق پایه برای کارگران و کارمندان است. فرقی نمی کند یک سال کامل باشد یا چند ماه، فقط تعداد روزهای کاری سال قبل را به جای سال ها وارد کنید.

برای محاسبه پایه سنوات اضافه شده به حقوق ماهانه باید از فرمول زیر استفاده کنیم:

تابع ماه 0 30 / پایه سال ماهانه = پایه سال

ارزش پایه سنوات ماهانه مانند حقوق پایه سالانه توسط وزیر کار تعیین می شود. مبلغ 1400 سال طبق فرمول فوق و اعلامیه اداره کار 140 هزار تومان می باشد. استفاده كردن نرم افزار مالی محاسبه سنوات کارگران با یک سال یا کمتر سابقه کار آسان است.

چه کسی هزینه سال ها را پرداخت می کند؟

پرداخت دیه بر عهده کدام کارگاه ها و کدام گروه های کارفرمایی است؟ در پاسخ به این سوال باید به قانون مراجعه کرد. طبق قانون کار، کلیه کارگاه های مشمول قانون کار موظفند آخرین حقوق کارگران خود را در پایان سال پرداخت کنند. هیچ استثنایی در این مورد وجود ندارد و کارفرمایان باید در نظر داشته باشند که پرداخت سنوات، مانند پرداخت هزینه، یکی از وظایف اصلی آنهاست.

محاسبه سنوات کارگر و کارمند با کمک نرم افزار سپیدار سیستم

در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم که آیا سال ها کمتر از یک سال است؟ طبق قانون کار کلیه شرکت ها و کارگاه های مشمول قانون کار موظفند سنوات را طبق فرمول خاص خود به کارگران پرداخت کنند. حتی اگر کمتر از یک سال سابقه حرفه ای داشته باشند. با استفاده از نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم به راحتی می توانید سنوات کارمندان خود را محاسبه و پرداخت کنید. برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با ویژگی های فوق العاده این نرم افزار کاربردی مالی، پیشنهاد می کنیم به سایت سپیدار سیستم مراجعه کنید.

انتهای گزارش آگهی

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.