آشنایی با موتورهای یخچال دانفوس (3)

آشنایی با موتورهای یخچال دانفوس
کمپرسور دانفوس

کمپرسورهای سکاپ در توان های مختلف با ولتاژ ۱۱۰V ; 220v ; 12v ; 24v تولید میشود و کمپرسورهای سکاپ در تمام نقاط دنیا عرضه میشود شرکت سکاپ با ۲۷۰۰ کارمند در صنعت برودتی دنیا جایگاه بسیار خوبی دارد و بهترین کمپرسور های هرمتیک را با راندمان کاری عالی ، صدای کم ، آمپر مصرفی پایین ، سبک و ا دوام را تولید میکند. کمپرسور دانفوس پیستونی یا همان منیروپ نیز زیر مجموعه کمپرسور های جابجایی مثبت می باشد که به صورت هرمتیک یا بسته طراحی و تولید می گردد . همان طور که ذکر شد دامنه تولیدات کمپرسور دانفوس در دو دسته کمپرسور پیستونی دانفوس Maneurop compressor danfoss که در سری های danfoss MTZ , MT , NTZ طراحی و تولید می گردند و کمپرسور اسکرال دانفوس Scroll compressor danfoss در سری هایSZ SM , H , نمایندگی کمپرسور دانفوس در ایران SY تولید می شوند . بعصی از محصولات شرکت دانفوس با همان نام قدیمی موجود می باشند اما با سیاست های مدیریت جدید، کمپرسورهای دانفوس با برند SECOP روانه بازار می شوند. این کمپرسور با برند دانفوس تولید شده است. کمپانی دانفوس انواع کمپرسورهای گوناگون سردخانه ای و صنعتی تولید و به بازار عرضه می کند، کمپرسورهای این کمپانی در دو نوع “سیلندری” و “پیستونی” دسته بندی می شوند.

کمپرسور دانفوس

در حال حاضر مدل های مختلفی از پمپ های وکیومی در بازار وجود دارند.اما تفاوت اصلی این کمپرسور با سایر مدل ها در این است که این موتور علاوه بر تولید فشار باد ،توانایی مکش وایجاد خلا را نیز دارا میباشد.به غیر از انواع کمپرسور یخچالی هنوز مدل دیگری وجود ندارد که بتواند فشار و وکیوم داشته باشد. شرکت دانفوس در ابتدا در کشور دانمارک تأسیس یافت ولی در ادامه با افزایش تولید و گسترش محصولات خود، در کشورهای دیگری همچون رومانی، لهستان، آمریکا و چین نیز اقدام به تأسیس شرکت و کارخانه نمود. شرکت دانفوس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع کمپرسورهای برودتی در دنیا میباشد. روغن کمپرسور دانفوس مناسب برای انواع کمپرسورهای منیروپ و اسکرال و روتاری دانفوس است. خصوصیات هر یک از روغن های نامبرده به شرح زیر می باشد. روغن مورد نیاز برای این کمپرسور از نوع 160P به مقدار ۱.۱ لیتر میباشد. توسعه ای که در نهایت تا اواسط دهۀ چهل به طول انجامید و در این دهه به نتیجه رسید.

 Po​st was cre ated ​by GSA C᠎on᠎tent Ge᠎ne᠎rato r DE MO!

سری H از کمپرسور های دانفوس محدوده ای از کمپرسور های اسکرال این کمپانی را شامل می شود که در شش مدل طراحی و تولید شده است. در این کاتالوگ تمامی مشخصات فنی کمپرسور دانفوس شامل توان برودتی، توان مصرفی، حجم جابجایی، آمپر مصرفی، ولتاژ، روغن، ابعاد کلی، سایز مکش و دهش و … در لحظه استارت این موتور نیاز به جریان ۹۸ آمپر برای قفل شدن دارد که پس از شروع کار این جریان پیوسته بین ۱۳.۲ آمپر تا ۱۸.۵ آمپر محدود میشود. شرکت دانفوس آلمان از سال ۲۰۱۰ به کار خود پایان داد و از سال ۲۰۱۰ شرکت سکاپ با نام تجاری سکاپ به جای برند دانفوس شروع به تولید کمپرسور کرد شرکت سکاپ در شهر فلنسبورگ واقع شده است. بیتن کلوزن نزدیک به سی سال مدیریت شرکت را بر عهده داشت و در نهایت مدیریت کمپانی را به یورگن کلوزن، پسر بزرگتر مادس کلوزن واگذار کرد. کمپرسور دانفوس ساخت کشور دانمارک می باشد که یکی از محصولات شرکت دانفوس که از بزرگترین تولید کنندگان در زمینه تجهیزات سیستم برودتی می باشد که در سراسر اروپا نمایندگی های این شرکت حضور دارند . هستۀ اصلی این شرکت در فرایبورگ آلمان قرار داشته و البته شرکت های زیرمجموعۀ این کمپانی در کشورهایی مثل چین، اسلونی و اسلواکی نیز حضور دارند.

در این کمپرسور اسکرال از گاز مبرد R22 و R417A میتوان استفاده کرد که باعث میشود انعطاف پذیری بالایی داشته باشد. می توان به جای آن از روغن معدنی استفاده کرد. این مدل کمپرسور را میتوان با استفاده از انتخاب مبرد و سازگاری با روغن در طیف وسیعی از محدودههای عملیاتی استفاده کرد. از کمپرسورهای منیروپ دانفوس به دلیل بالا بودن کیفیت ساخت، می توان از آن در مدتزمان طولانی استفاده کرد. در زمان نصب کمپرسور اسکرال دانفوس باید به این نکته توجه کرد که عملکرد مناسب کمپرسور اسکرال دانفوس یا Danfoss Scroll Compressor در شرایطی امکان پذیر است که در فاصله مناسب بین اواپراتور در ورودی کمپرسور و کندانسور در خروجی کمپرسور قرار گیرد. تهویه سرویس فروش کمپرسور سکاپ آلمان secop compressor با مبرد های ۱۳۴ ، ۴۰۴ در توان های ۳/۴ HP1/2HP ;1/3HP ; و… کمپرسور سکاپ بر روی یخچال های خانگی و صنعتی و خنک کننده های صنعتی در قدرت های مختلف نسبت به نیاز شما قابل مونتاژ میباشد.  This ᠎po᠎st was w ritt᠎en  wi᠎th the ​help of GSA Co᠎ntent Genera tor DEMO.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.