آرزوی تاریخ سازی در المپیک در قلب شمشیربازی بود

[ad_1]

اتفاقی که تیم شمشیربازی ایران در سال 1400 انتظار داشت رخ نداد و این رشته نتوانست به تاریخ و شگفتی المپیک توکیو تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، به لطف تیم صابر، شمشیربازی ایران موفق شد سال 1399 را به خوبی به پایان برساند و انتظار می رفت این تیم در سال 1400 غافلگیر شود و بتواند بار دیگر شمشیربازی را سر زبان ها بیاندازد، اما در نهایت نتیجه مطلوب را به دست آورد. .

* سهمیه ایپه و فلور را نگیرید و دعوای تفنگی را راه بیندازید

آرزوی تاریخ سازی در المپیک در قلب شمشیربازی بود

شمشیربازی در دهه 1400 با هدف کسب سهمیه های المپیک بیشتر آغاز شد. وی پیش از این یک سهمیه تیمی و سه سهمیه انفرادی در تفنگ سابر مردان کسب کرده بود. اسلحه های اپه و فلورا و سابر بانوان برای کسب سهمیه المپیک تلاش کردند اما هیچ کدام موفق به کسب سهمیه نشدند تا ایران تنها با همان سابر راهی المپیک توکیو شود. البته این عدم سهمیه اپه حواشی هم به همراه داشت تا جایی که علی یعقوبیان سرمربی تیم ملی اپه به یکباره از سمت خود استعفا داد و البته از توجه بیشتر فدراسیون به تیم صابر انتقاد کرد که باعث اختلاف بین ورزشکاران شد. از دو سلاح صابر. و تبدیل به یک اپلیکیشن شد.

فدراسیون شمشیربازی که تلاش می کرد بدون حاشیه پیشروی کند، به یکباره در فضای رسانه ای بر سر دو سلاح خود درگیر جنجال شد. در نهایت فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی از عملکرد پیمان فخری سرمربی وقت تیم ملی دفاع کرد. ، بحث تمام شد.

*متاسفانه شمشیربازی ایران به مدال المپیک

آرزوی تاریخ سازی در المپیک در قلب شمشیربازی بود

المپیک توکیو مهمترین رویداد شمشیربازی ایران بود. با توجه به اینکه مجتبی عابدینی در یک قدمی کسب مدال در المپیک ریو قرار داشت و صابر قبل از المپیک توکیو عملکرد خوبی داشت، این امید وجود داشت که این تیم بتواند در المپیک توکیو تاریخ ساز شود.

در بخش انفرادی شمشیربازان ابتدا خوب کار کردند و توانستند بازیکنان خوبی را شکست دهند اما در ادامه محمد رهبری و مجتبی عابدینی در مرحله یک هشتم نهایی حذف شدند و علی پاکدامن در مرحله یک چهارم نهایی شکست خورد. پاکدامن توانست بهترین جایگاه را در بین سه نماینده ایران داشته باشد.

در بخش تیمی، ایران در دیدار رده بندی به مصاف تیم قدرتمند ایتالیا رفت و محمد رهبری، علی پاکدامن و مجتبی عابدینی به پیست رفتند اما متاسفانه امتیازات زودهنگام از دست رفته باعث عقب افتادن تیم ایران شد. پس از آن تلاش برای جبران امتیازات انجام شد و حتی علی پاکدامن بازی را 44 بر 44 به تساوی کشاند اما در نهایت ضربه آخر او مورد قبول داور قرار نگرفت و ایران شانس مدال را از دست داد. می توان گفت شکست مقابل ایتالیا بدترین اتفاق برای پیمان فخری بود. تیم ایران که بعد از آن شکست انگیزه اش تمام شده بود، آمریکا را شکست داد اما بازی را به مصر واگذار کرد و ششمین تیم المپیک شد.

*از استعفای ناگهانی فخری تا تصمیمی که جدی شد

آرزوی تاریخ سازی در المپیک در قلب شمشیربازی بود

پیمان فخری بعد از باخت تیم ملی ایران مقابل ایتالیا گریه کرد. او حتی در آن زمان تصمیم به استعفا گرفت اما با توجه به شرایط روحی و روانی اش قرار شد این موضوع در رسانه ها مطرح نشود تا فدراسیون دوباره با او صحبت کند. اما بعد از المپیک، پیمان فخری نشان داد که مصمم است تصمیمش را بگیرد و در نهایت رسما اعلام کرد که کناره گیری می کند.

* جانشین فخری رفت و برگشت

آرزوی تاریخ سازی در المپیک در قلب شمشیربازی بود

پس از استعفای پیمان فخری از سرمربیگری تیم ملی، دستیار وی امین قربانی هدایت این تیم را برعهده گرفت. قربانی 6 ماه با این تیم کار کرد و حتی در جام جهانی گرجستان شرکت کرد و توانست با این تیم پنجم شود اما در یک تصمیم ناگهانی در اسفندماه استعفا داد. یک هفته بعد فدراسیون اعلام کرد که مشکلات موجود برطرف شده و قربانی به کار خود ادامه می دهد.

* عابدینی وارد زمین مربیگری می شود

آرزوی تاریخ سازی در المپیک در قلب شمشیربازی بود

صابر ایران بعد از المپیک توکیو دیگر مجتبی عابدینی کاپیتان تیم ملی را نداشت و تصمیم گرفت کتف او را درمان کند و سپس سرمربیگری تیم های نوجوانان ایران را برعهده گرفت و گویا دارد فضا را ترک می کند. کم کم . . ورزش قهرمانی از بین رفته است.

عابدینی در مسابقات قهرمانی آسیا با تیم جوانان یک برنز انفرادی و یک نقره را به دست آورد اما جوانان موفق به کسب مدال نشدند و دست خالی برگشتند. البته تیم شمشیرهای جوانان نیز موفق شد خوب کار کند و مدال برنز مسابقات را از آن خود کند.

* مهمترین اتفاق قبل از فدراسیون

دوره ریاست فضل الله باقرزاده در اردیبهشت 1401 به پایان می رسد، باقرزاده سه دوره متوالی ریاست فدراسیون را برعهده داشته است و اکنون با توجه به لغو قانون منع حضور بیش از سه رئیس در انتخابات، مشکلی برای ریاست مجدد وجود ندارد. بنابراین به نظر نمی رسد مانعی برای هدایت مجدد باقرزاده در شمشیربازی باشد.

* مهمترین اتفاقات پیش رو

تماشای بازی های کشورهای اسلامی، بازی های آسیایی و قهرمانی جهان از مهمترین اتفاقات پیش روی شمشیربازی است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.